Meghan Markle została wyśmiana przez amerykańską senator

109

Żona brytyjskiego księcia Harry'ego zaangażowała się w lobbowanie na rzecz płatnego urlopu rodzicielskiego dla Amerykanów. Meghan Markle m.in. osobiście dzwoniła do wybranych polityków i przedstawiała argumenty

"za". Jedna z senatorek publicznie wyśmiał gwiazdę.

Meghan Markle została wyśmiana przez amerykańską senator
Meghan Markle została publicznie wyśmiana przez senatora Partii Republikańskiej (Getty Images, Chris Jackson)

Jeszcze przed ślubem z wnukiem Królowej Wielkiej Brytanii o Meghan Markle było głośno również z powodów politycznych. W trakcie swojej kariery aktorki i blogerki przyszła księżna Sussexu regularnie zabierała głos na tematy dotyczące m.in. feminizmu czy ekologii, nie szczędząc słów krytyki choćby pod adresem Donalda Trumpa.

Meghan Markle zadzwoniła do amerykańskiej senator. Wyśmiała ją

Meghan Markle należy do zwolenniczek przyznania amerykańskim rodzicom prawa do urlopu rodzicielskiego. Żona księcia Harry'ego zadzwoniła m.in. do Shelley Moore Capito, senator Partii Republikańskiej. Capito nie kryła, że taki obrót spraw bardzo ją zaskoczył.

Ku mojemu zdziwieniu zadzwoniła do mnie, na mój prywatny numer i przedstawiła się jako księżna Sussexu, co jest trochę ironiczne. Cieszyłam się, że mogę z nią porozmawiać, ale bardziej interesuje mnie to, co sądzą mieszkańcy Maine – relacjonowała przebieg rozmowy Shelley Moore Capito (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką

Ponieważ Meghan Markle dzwoniła z numeru zastrzeżonego, początkowo wzięła księżnę Sussexu za innego senatora. Żona księcia Harry'ego namawiała Capito oraz pozostałych polityków, do której numery otrzymała od Kirsten Gillibrand z Partii Demokratycznej, do poparcia pomysłu wprowadzenia płatnego urlopu rodzicielskiego.

Myślałam, że to senator Machin. Jego połączenia wychodzą z numeru zastrzeżonego. A tu: "senator Capito?". Odpowiedziałam: "tak" i usłyszałam: "tu mówi Meghan, księżna Sussexu" – opowiadała Shelley Moore Capito (Mirror).

Jak podaje Mirror, decyzja Markle, by zaangażować się w lobbowanie na rzecz ustawy, wywołała falę spekulacji. Pojawiły się głosy, że księżna Sussexu zamierza dołączyć do grona amerykańskich polityków, a nawet – że planuje start w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić