Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 

Melitopol. Cywile zablokowali przejazd rosyjskich wojsk

Wojna na Ukrainie. W Melitopolu ukraińscy cywile stanęli na drodze blokując przejazd rosyjskich wojsk. Padły strzały ostrzegawcze od uzbrojonych żołnierzy. To nie pomogło i cywile odpychali wrogie auta krzycząc "okupanci!".

Melitopol. Cywile zablokowali przejazd rosyjskich wojsk
Melitopol na Ukrainie, cywile twarzą w twarz z uzbrojonymi żołnierzami (Twitter.com, Franak Viačorka)

Niesamowitą odwagą wykazali się mieszkańcy miasta Melitopol w południowo-wschodniej Ukrainie. Nieuzbrojeni cywile twarzą w twarz stanęli z uzbrojonymi żołnierzami rosyjskimi. Padły strzały ostrzegawcze. To nie powstrzymało jednak zdeterminowanych Ukraińców, którzy zablokowali konwój wrogich wojsk.

Nagranie z miejscowości Melitopol opublikował na Twitterze Franak Viačorka, starszy doradca Swiatłany Cichanouskiej. Wideo pokazuje starcie nieuzbrojonych mieszkańców z rosyjskim najeźdźcą. Grupa Ukraińców wyszła na ulicę, by zablokować konwój przejeżdżający przez miejscowość.

W Melitopolu nieuzbrojeni Ukraińcy konfrontują się z rosyjskimi żołnierzami. Skandują "Okupanci" i odpychają pojazdy - napisał Viačorka.

Melitopol na Ukrainie. Cywile blokują przejazd rosyjskich wojsk

Na wideo słychać, jak Ukraińcy krzyczą "okupanci". Nie chcą zejść z drogi i przepuścić wrogich wojsk. Po chwili z jednego z aut wysiada uzbrojony żołnierz i zaczyna strzelać w powietrze. Ostrzeżenie nie pomogło. Padł drugi strzał, również na marne.

Mieszkańcy Melitpola zaczęli odpychać auto jadące na tłum. Wspólnymi siłami udało im się poruszyć gigantyczny pojazd terenowy. Po chwili sytuacja zaczęła przypominać siłowanie się, ponieważ pojazd delikatnie ruszał w stronę obywateli Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: WP News wydanie 01.03, godzina 11:50
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić