Mężczyźni wyszli na miasto. "Pod Twoją obronę" z różańcem w ręku

467

Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł już 56. Męski Różaniec Publiczny. Zgromadzenie, odbywające się cyklicznie w każdą pierwszą sobotę miesiąca, skupiło na wspólnej modlitwie kilkudziesięciu mężczyzn.

Mężczyźni wyszli na miasto. "Pod Twoją obronę" z różańcem w ręku
Męski Różaniec Publiczny w Piotrkowie Trybunalskim (Facebook)

Męski Różaniec Publiczny to inicjatywa, która pojawia się cyklicznie na ulicach wielu miast. Wydarzenie przyjęło się to zwłaszcza w Piotrkowie Trybunalskim - 4 listopada odbyła się bowiem jego 56. edycja.

Grupa mężczyzn przeszła przez miasto z różańcem w rękach

W wydarzeniu wzięło udział ok. 60 mężczyzn. Zgromadzeni spotkali się o godz. 10 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Tam rozpoczęto przemarsz, poprzedzając go odczytaniem fragmentu Pisma Świętego oraz odmówieniem modlitwy do św. Michała Archanioła.

Następnie - z modliwą na ustach - mężczyźni przeszli przez ulicę Słowackiego i Rynek Trybunalski do kościoła pw. świętych Jacka i Doroty. Tam odbyła się msza święta, którą koncelebrował ks. Rafał Sobusiak, pełniący rolę duchowego opiekuna męskiego różańca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Spór o finansowanie "Różańca do granic". "To jest upokarzające"
Staramy się iść przez życie z wiarą, nadzieją i miłością - na wzór Maryi. Oczywiście nie jest to łatwe, a najgroźniejszym przeciwnikiem są nasze grzechy i wady. Ruch Męskiego Różańca zakłada pracę nad sobą, wzrost duchowy i intelektualny. Pierwszym z brzegu przykładem samodyscypliny jest wygospodarowanie sobie czasu w pierwszą sobotę miesiąca na udział w Męskim Różańcu tak, aby nie ucierpiały na tym obowiązki stanu - czyli życie rodzinne i zawodowe - przekazał portalowi epiotrkow.pl Maciej Hubka, współorganizator męskiego różańca.

Listopadowa odsłona Męskiego Różańca Publicznego była przedostatnią w tym roku. Kolejną edycję zaplanowano na pierwszą sobotę grudnia, a więc na dzień przed rozpoczynającym się adwentem.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić