Miał porwać Madeleine McCann. Nakaz aresztowania dla Christiana Bruecknera

8

Christian Brueckner jest podejrzewany przez niemiecką prokuraturę o porwanie Madeleine McCann. Jednocześnie brak na tyle solidnego dowodu, aby było możliwe postawienie mu zarzutów. Teraz ogłoszono, że 45-latek zostanie aresztowany.

Miał porwać Madeleine McCann. Nakaz aresztowania dla Christiana Bruecknera
Sprawa Madeleine McCann to jedno z najbardziej tajemniczych zaginięć na świecie (Getty Images)

W chwili obecnej Christian Brueckner odsiaduje karę siedmiu lat pozbawienia wolności. 45-latek został skazany za wykorzystanie i pobicie, którego dopuścił się w trakcie pobytu w Portugalii w 2005 roku. Jeżeli spędzi za murami więzienia cały wyrok, odzyska wolność w 2025 roku.

Zaginięcie Madeleine McCann. Nakaz aresztowania dla Christiana Bruecknera

Obecnie to, czy za trzy lata Christian Brueckner wyjdzie z więzienia, stoi pod znakiem zapytania. Niemiecka prokuratura zdecydowała się na wydanie nowego nakazu aresztowania 45-latka. Według ustaleń "Independent" jedną z przyczyn była obawa, że po odzyskaniu wolności Brueckner zacznie się ukrywać.

Christian Brueckner otrzymał zarzuty w aż pięciu różnych postępowaniach. Każde z nich dotyczy napaści na tle seksualnym oraz miało być popełnione przez 45-latka w Portugalii w latach 2000-2017. W dwóch przypadkach ofiarami padły dzieci. Rzecznik brunszwickiej prokuratury podkreślił, że w posiadaniu śledczych są poważne dowody na to, że za wszystkimi przestępstwami stoi właśnie Brueckner.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Obecnie nakaz aresztowania oczekuje na zatwierdzenie przez władze Włoch. Jest to niezbędne ze względu na fakt, że Christian Brueckner przebywał właśnie w tym kraju w 2018 roku, kiedy miały miejsce jego zatrzymanie i ekstradycja do Niemiec.

Do zaginięcia Madeleine McCann doszło w wakacje 2007 roku w Praia da Luz w Portugalii. Właśnie w tamtym okresie w popularnym wśród brytyjskich turystów kurorcie mieszkał Christian Brueckner. Sam 45-latek konsekwentnie zaprzecza, aby dopuścił się porwania dziecka.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić