aktualizacja 

Mieli lecieć na szczyt klimatyczny w Dubaju. Nagranie z Monachium

312

Intensywnie padający śnieg sparaliżował Bawarię. W minioną sobotę, 2 grudnia, większość lotów z monachijskiego lotniska została wstrzymana z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Jeden z samolotów, który miał przetransportować do Dubaju delegację gości szczytu klimatycznego, przymarzł do płyty lotniska i przechylił się pod naporem czapy śniegu.

Mieli lecieć na szczyt klimatyczny w Dubaju. Nagranie z Monachium
Samolot przymarzł do płyty lotniska. Jest wideo (Twitter)

W sobotę (2 listopada) za pośrednictwem mediów społecznościowych lotnisko w Monachium poinformowało o odwołaniu wszystkich lotów.

Prosimy nie udawać się dzisiaj na lotnisko i przed jutrzejszą podróżą na lotnisko sprawdzić status swojego lotu - czytamy w komunikacie opublikowanym na platformie X (do niedawna Twitter).

Z powodu obfitych opadów odwołano około 760 lotów. Jak poinformowała agencja AFP, port lotniczy wznowił swoją działalność w niedzielę (3 listopada) ok. godz. 6 rano, ale nadal niektóre połączenie mogą być niedostępne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 06.10, godzina 16:50

Sobotnie (2 grudnia) opady śniegu w Bawarii uznano za najbardziej obfite od 1933 roku. Jak poinformował na platformie X serwis Nexta, jeden z samolotów dosłownie przymarzł do podłoża.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że samolot szykował się do wylotu na trwający w Dubaju szczyt klimatyczny COP28. Austriacka Cessna Citation X pod naporem czapy śniegu przechyliła się, dotykając ogonem płyty lotniska, a następnie do niej przymarzła.

Do akcji uwolnienia maszyny musieli przystąpić strażacy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić