Mieszkała w namiocie z dwulatką. Są zarzuty dla matki

74

Od wczoraj o tej sprawie mówi cała Polska. Praktycznie w centrum Gdańska w namiocie rozbitym na śniegu pośród drzew przebywała 24-latka z dwuletnią córeczką. Dziecko było głodne i wychłodzone. Dziś kobieta usłyszała zarzuty. Śledczy chcą dla matki pięciu lat więzienia.

Mieszkała w namiocie z dwulatką. Są zarzuty dla matki
Gdańsk. Kobieta mieszkała w namiocie z dwulatką w listopadzie (KMP w Gdańsku, KMP w Gdańsku)

Policjanci i straż miejska przybyli na teren koczowiska w lesie przy Zaspie w Gdańsku i przeżyli szok gdy odkryli, że wśród osób zajmujących namiot znajduje się dziecko. Dwuletnia dziewczynka mimo minusowych temperatur ubrana była jedynie w bluzeczkę z krótkim rękawem. Okazało się, że ona i jej 24-letnia matka w namiocie mieszkają od października w towarzystwie dwóch innych dorosłych osób.

Osoby zajmujące namiot nie chciały rozmawiać z funkcjonariuszami i początkowo zamknęły się w namiocie. W końcu jednak wpuściły do środka mundurowych.

Z namiotu wydobywał się dym papierosowy, a dwulatka wyglądała na wyziębioną i miała na sobie koszulkę z krótkim rękawkiem - przekazał zespół prasowy KMP w Gdańsku.

Mundurowi w pierwszej kolejności okryli dziecko kocami i folią termiczną, a także wezwali pogotowie. Wylegitymowali też spotkane na miejscu osoby - mężczyznę oraz dwie kobiety, w tym 24-letnią matkę dziewczynki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomagają bezdomnym. Przed świętami mają prośbę do nas wszystkich

Dziecko trafiło do szpitala, gdzie pediatra ocenił, że jest wychłodzone i ma zainfekowane górne drogi oddechowe, poddano je też kompleksowym badaniom. Policjanci natomiast zatrzymali matkę dziewczynki, sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Jak podał portal RMF24.pl: "Przesłuchanie 24-latki trwało dziś od wczesnego poranka w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Oliwa. Kobiecie przedstawiono zarzut narażenia człowieka na niebezpieczeństwo, za co grozi do 5 lat więzienia"

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić