Pijana kobieta spała w przepuście wodnym. Była w zaawansowanej ciąży

24

Strażnicy miejscy z Warszawy długo nie zapomną tego patrolu. Podczas obchodu nagle spostrzegli kobietę. Okazało się, że jest w siódmym miesiącu bliźniaczej ciąży. Problem w tym, że kobieta ta piła alkohol. Na dodatek okazało się, że nocuje w przepuście wodnym pod ulicą. Po rozmowie z funkcjonariuszami zrozumiała, że potrzebuje pomocy.

Pijana kobieta spała w przepuście wodnym. Była w zaawansowanej ciąży
Strażnicy miejscy pomogli bezdomnej ciężarnej kobiecie (Straż Miejska m.st. Warszawy)

Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Zamoście w Warszawie podczas czwartkowego patrolu funkcjonariuszy straży miejskiej. Strażnicy zauważyli dwoje ludzi spożywających alkohol w miejscu publicznym. Uwagę zwróciło to, że kobieta jest w zaawansowanej ciąży. Okazało się, że spodziewa się bliźniaków.

Ciężarna kobieta jest w ciągu alkoholowym

Funkcjonariusze już po kilku słowach zrozumieli, że stan ciężarnej jest poważny. Przyznała, że w ciągu alkoholowym jest od dłuższego czasu. Tylko tego jednego dnia wypiła około dwóch i pół litra wina. Wyznała, że na co dzień śpi w przepuście wodnym pod ulicą. Strażnicy miejscy postanowili porozmawiać z kobietą.

W trakcie rozmowy funkcjonariuszka powiedziała kobiecie, że naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też swoje nienarodzone jeszcze córeczki. Rozmowa widocznie miała wpływ na 29-letnią bezdomną kobietę, która poprosiła o wezwanie pogotowia.

"Interwencja szansą na wytrzeźwienie"

Ratownicy po przeprowadzeniu podstawowych badań uznali, że konieczna jest pomoc szpitalna. O sytuacji bezdomnej ciężarnej strażnicy powiadomili ośrodek pomocy społecznej.

Jeśli po wyjściu ze szpitala przyszła matka zechce skorzystać z jego wsparcia, ta interwencja strażników może okazać się dla niej szansą na otrzeźwienie - informuje warszawska straż miejska.
Zobacz także: Szczątki 29 ludzi złożonych w ofierze sprzed 1000 lat. Przełomowe odkrycie w górach Peru
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić