Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Migranci zalewają Białoruś. Nowy zakaz w galerii handlowej w Mińsku

51
Podziel się:

Przez Białoruś przetacza się fala migrantów. Justyna Prus z Polskiej Agencji Prasowej stworzyła reportaż, z którego dowiadujemy się, co robią w Mińsku. Okazuje się, że można ich spotkać niemal na każdym kroku.

Migranci zalewają Białoruś. Nowy zakaz w galerii handlowej w Mińsku
Migranci na granicy polsko-białoruskiej (PAP, Ministerstwo Obrony Narodowej)

W reportażu PAP czytamy, że w Mińsku "migrantów widać już praktycznie wszędzie". Pojawiają się na lotniskach, w centrach handlowych, na placach zabaw, w parkach i przejściach podziemnych.

Niektórzy próbują ich zwalczać. Na drzwiach mińskiego centrum handlowego "Galereja" pojawił się nowy komunikat o treści: "zakaz wstępu z plecakami turystycznymi". Jest on kierowany do "turystów" z Bliskiego Wschody.

Właśnie "Galereja", która jest uważana za prestiżowe centrum handlowe, stała się stałym punktem przebywania migrantów. "Jest to przy tym przebywanie długotrwałe" - zaznacza PAP.

Mińsk. Zadomowili się w galerii handlowej

We wspomnianym centrum handlowym "zadomowili się brodaci, śniadoskórzy mężczyźni. Robią tam zakupy, ale też po prostu spacerują grupami lub spędzają czas w strefie gastronomicznej".

Stoją, a czasami siedzą na podłodze, w kolejce do kantoru. Są również obecni na placu przed centrum, a także na pobliskich ulicach, parkach, a nawet na placach zabaw. Zbijają się w grupy i razem stoją lub chodzą, zawzięcie dyskutują lub po prostu wbijają wzrok w ziemię. Czekają - czytamy w reportażu.

PAP spostrzega też, że "w internecie krążą zdjęcia migrantów, którzy śpią w przejściach podziemnych, siedzą, czasami całymi rodzinami, na ławkach, murkach, na ziemi. Niekiedy drzemią, kurczowo trzymając swoje plecaki i śpiwory". Kiedy jedni wyjeżdżają, ich miejsca zajmują następni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(51)
Observ
11 miesięcy temu
Nienawisc? Nie znam tego uczucia. To co sie dzieje wg mnie jest b.zastanawiajace. Sami powinnysmy rozwiazywac swoje problemy,bez pomocy NATO i Uni..bo roznie moze byc..
Roman
11 miesięcy temu
Ci ludzie to nie są tacy że do nas przyjadą i dostosują się do naszej kultury. Oni narzuca nam swoją kulturę,zwyczaje, a jak coś im się nie spodoba to wyjdzie taki Syryjczyk i podłoży gdzieś bombę i pozabija ludzi.
Bugi
11 miesięcy temu
Baćko dał im wize turystyczną to zwiedzają galerie i lasy przy granicy żeby przyszły mrozy -10 to nim .upe przetrzepie kawowe gęmby zimna nie lubią.lukaszenka wykopie im ziemianki przy granicy
...
11 miesięcy temu
Nie są chyba przyspawani do plecaków, zdejmą i mogą wejść.
Islamofob
11 miesięcy temu
Przeciez to Unia wywierala nacisk na Polske zebysmy solidarnie jak Kraje zachodnie przyjmowali uchodzcow. Zarzucali nawet nam i Wegrom rasizm
Logicznie
11 miesięcy temu
Jeśli ochrona naszych granic będzie na dobrym poziomie to Łukaszenka udławi się tymi, których ściągnął do Białorusi. Bardzo szybko, imigranci stworzą grupy przestępcze, które będą rosły w siłę. Zaczną się ich bać wszyscy. Rząd PiS musi rozmawiać z naszymi partnerami w UE (choć niema tam takich) i otrzymać pomoc w obronie Unijnych granic.
...
11 miesięcy temu
Informację o groźbach Łukaszenki w sprawie tranzytu gazu potwierdza TASS. "Prezydent Białorusi zagroził Unii Europejskiej w przypadku rozszerzenia sankcji odcięciem tranzytu gazu do Europy, który przebiega gazociągiem »Jamal – Europa«" - informuje rosyjska agencja prasowa - Ogrzewamy Europę, wciąż grożą nam, że zamkną granicę. A jeśli odetniemy tam gaz ziemny? Dlatego radzę polskim przywódcom, Litwinom i innym ludziom pomyśleć, zanim przemówią - mówił Łukaszenko.
💩😱🤮
11 miesięcy temu
Ciemno wszędzie to nawóz wszędzie, co to będzie...
Ernesto
11 miesięcy temu
Imigranci zaatakują pałac prezydencki w Mińsku i Parlament ogłaszajac powstanie nowego państwa.Widocznie jedynym sposobem na usunięcie prezydenta Białorusi jest prezydent Białorusi
Biba1965
11 miesięcy temu
Po co kupuje się towary od kacapów.???!!!!! Nie kupować. Nałożyć EMBARGO na Białoruś i Rosję. Cały świat powinien tak zrobić. Jeśli tak nas wspierają.!!!!! Pani Mer.. L dzwoni do Putina. Po co.??? To nic nie zmieni. Nadal chce współpracować z kacapem. To gratulacje...
ak001
11 miesięcy temu
Tak się zastanawiam... ile ostrych postów za i przeciw migrantom pisze ta sama osoba. Co prawda na co dzień ta osoba posługuje się cyrylicą, ale Putin i Łukaszenko każą, to pisze po polsku... Myślę, że zaognianie nastrojów między nami i rozdmuchiwanie nienawiści jest Ruskim bardzo na rękę.
Rechot losu
11 miesięcy temu
Ja bym tam tą drogą puścił dziesiątki rozrzutników gnoju i szamba , po co Armia ? wystarczą rolnicy.
Sober
11 miesięcy temu
Jedyne wyjście, to zamknąć całkowicie granicę z Białorusią. Łukaszenko pozbawiony transportu na zachód szybko zmieni zdanie na temat emigrantów.
Polak
11 miesięcy temu
Migranci zostali oszukani przez Łukaszenkę ale na własne życzenie. Czas by kraje UE przestały wypłacać wysokie zasiłki dla nich to przestaną atakować Polską granicę. To Niemcy i Merkel zapraszali migrantów do swojego kraju, więc Niemcy powinny wprowadzić restrykcje względem wypłacania dużej kasy dla nowo przybyłych i z innych krajów do Niemiec. Kraje UE powinny zrezygnować z wypłacania kasy nierobom migrantom, którzy na siłę, chcą przekraczać granice krajów unii .Zasiłki tylko dla legalnych migrantów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić