Bogdan Andrushchenko
Bogdan Andrushchenko| 

Miłość do gotowania pogrążyła mafiosa. Nie zauważył istotnego szczegółu

1

Członek włoskiego gangu został aresztowany na Dominikanie po tym, jak jego tatuaże zostały rozpoznane na YouTube. Władze wyjawiły, że to miłość do kuchni włoskiej pogrążyła zbiega. Razem z żoną mafioso nagrywał filmiki poświęcone gotowaniu, na których ukrywał twarz.

Miłość do gotowania pogrążyła mafiosa. Nie zauważył istotnego szczegółu
Ukrywał się przed policją, pogrążyła go miłość do gotowania. Zdjęcie ilustracyjne (YouTube)

Marc Feren Claude Biart ukrywał się przed włoskimi organami ścigania od 2014 roku. Prokuratorzy zarzucali Biartowi handel kokainą z Holandią dla jednego z najbardziej znanych i niebezpiecznych klanów mafii we Włoszech - Ndranghety.

Marc Feren Claude Biart prowadził spokojne życie w Boca Chica na Dominikanie, a dla miejscowych był "zwykłym obcokrajowcem". Uciekł do Ameryki Środkowej, a następnie do Republiki Dominikany, gdzie według włoskiej policji uważał, aby nie zwracać na siebie uwagi i trzymał się z daleka od licznych Włochów mieszkających w Boca Chica.

Po jakimś czasie założył profil na YouTube. W filmikach opowiadał o włoskich przepisach kulinarnych. 53-latek pilnował się, żeby zawsze zakryć twarz, jednak niechcący pozwolił sfilmować swoje tatuaże, co pomogło policji go rozpoznać. Podejrzany przybył do Mediolanu w poniedziałek. Wszystkie jego filmiki zostały zabezpieczone przez policję.

Miłość do kuchni włoskiej umożliwiła śledzenie śladów pozostawionych w internecie i mediach społecznościowych - poinformowała policja w oświadczeniu.

Inny domniemany członek Ndranghety został aresztowany w Portugalii w poniedziałek. Francesco Pelle, który ukrywał się przed policją przez 14 lat i był uważany za jednego z najniebezpieczniejszych uciekinierów we Włoszech, został wytropiony w klinice w Lizbonie, gdzie był leczony z powodu koronawirusa.

Ndrangheta jest uważana za najpotężniejszą mafię we Włoszech. Grupa znana jest z kontroli handlu kokainą w całej Europie. W tym tygodniu włoskie władze rozpoczęły operację specjalną we współpracy z Interpolem przeciwko handlarzom narkotyków. Wg policji Ndrangheta stanowi poważne zagrożenie na poziomie międzynarodowym, nawet jeśli handel i wszelka działalność przestępcza ma swoje źródło tylko w Kalabrii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić