aktualizacja 

Mocne słowa Owsiaka: Jeśli zawalicie, więcej nie będziemy robić festiwalu

1581

Jerzy Owsiak wspólnie z Jerzym Kryszakiem zaapelowali do uczestników Pol'and'Rock. Jeśli nie wywiążą się z zadania, mogą dostać kopa w d***. Chodzi o najbliższe wybory parlamentarne.

Mocne słowa Owsiaka: Jeśli zawalicie, więcej nie będziemy robić festiwalu
Mocne słowa Jerzego Owsiaka ze sceny. Postraszył widzów (PAP, Marcin Bielecki)

Pol'and'Rock (przez 23 edycje, do 2017 r. Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Po raz pierwszy odbył się w 1995 r. w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim (obecne woj. pomorskie), kolejny odbył się w Szczecinie, na terenie aeroklubu w Dąbiu.

Tegoroczny festiwal zapowiada się niezwykle gorąco. A to ze względu na oczekiwania publiczności, która czeka na spotkanie. Ze sobą, z nami, na ten nasz kawałek ziemi. Przyglądamy się innym festiwalom w Polsce, widzimy, jak sobie radzą. Są nowe ceny energii, są wielkie zmiany pod względem finansowania. Totalne - mówił dla portalu o2.pl Jerzy Owsiak.

W czwartek w Czaplinku rozpoczął się kolejny Pol’and’Rock Festival. - To jest właśnie Polska. Cudowna, tolerancyjna, kolorowa, zwariowana, pełna małych dzieciaków, z którymi tu jesteście - powiedział ze sceny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dawid Woliński staje w obronie Natalii Janoszek: "Jest moją klientką"

Większym echem odbiły się jednak jego słowa o polityce. Mówił do zgromadzonych osób, że prawo wyborcze jest ich prawem i mają swobodę w głosowaniu. Owsiak, razem z Jerzym Kryszakiem w mocnym słowach zwrócili się jednak do publiczności.

Jeśli coś zawalicie na jesieni, więcej nie będziemy robić festiwalu. Mało tego, jeśli ktoś nie pójdzie na wybory, dostanie ode mnie kopa w d***. Wszyscy idziemy na wybory, bo to jest nasz obowiązek - przyznał Jerzy Owsiak.

Owsiak zapowiadał, że nie będzie nikomu sugerował na kogo trzeba zagłosować w nadchodzących wyborach do sejmu i senatu. Inne zdanie w tym temacie miał z kolei Jerzy Kryszak.

Prawdziwa bitwa zacznie się jesienią. To będzie prawdziwy dramat, jak zobaczycie tych wszystkich wysłanników prezesa. To będzie niesłychana bitwa, chyba najważniejsza od 30 lat - podkreślał.

Kto pojawi się na festiwalu?

W tym roku na dużej scenie zagrają m.in. The Rumjacks, Lady Pank, Bullet for My Valentine, Apollo 440, Biohazard, Brodka i Golden Life. W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania m.in. z Jerzym Kryszakiem, Borysem Szycem, duetem Kwiat Jabłoni i Martyną Wojciechowską. Festiwal zakończy tradycyjnie Piotr Bukartyk wraz z uczestnikami warsztatów utworem "Z tylu chmur" w nocy z soboty na niedzielę.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić