Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Mocny wpis księdza. Pod słowami o tchórzostwie rozpętała się burza

191
Podziel się:

W niedzielę 25 października rozpoczęły się protesty w kościołach. Oburzeni decyzją TK obywatele zostawiają ulotki, plakaty i przerywają msze. Jeden z księży zaapelował na Twitterze, aby walczyć z tą profanacją.

Mocny wpis księdza. Pod słowami o tchórzostwie rozpętała się burza
Ksiądz nawołuje do walki z protestującymi (Twitter)

Trwają protesty po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. W niedzielę w kościołach całej Polski kobiety zostawiają ulotki, plakaty i przerywają msze. Przed ważnymi ośrodkami ludzie zbierają się w grupy.

Głos w sprawie zabrał ksiądz Daniel Wachowiak prezbiter Archidiecezji Poznańskiej. Znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów, niejednokrotnie komentował bieżące wydarzenia na Twitterze. W 2018 roku pomysł wprowadzenia w Poznaniu 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego porównał do Sodomy.

Akcję w kościołach kapłan nazwał profanacją. Nawołuje wiernych, aby zgłaszali protestujących na policję i stawiali im opór. Osoby, które biernie przyglądają się wszystkim działaniom, nazwał tchórzami.

Zobacz także: Protest przed Bazyliką św. Krzyża w Warszawie. Incydent z księdzem
Zobaczymy, czy w Polsce prawo jest martwe? Tym, którzy profanują świątynie należy się kara. Tym z kolei katolikom, którzy przyglądają się barbarzyństwu biernie, należy się pytanie: skąd ich tchórzostwo w obronie Prawdy? - napisał na Twitterze ksiądz.

Pod postem księdza pojawiło się dziesiątki komentarzy. Większość internautów nie zgadzała się ze słowami duchownego, nazywając profanacją orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego i szerzącą się w kościele pedofilię. Pojawili się także zwolennicy pomysłu obrony wiary.

A wkładanie rąk w majtki ministranta to nie profanacja za którą należy się kara, a systemowe tuszowanie pedofilii przez wszystkie szczeble instytucji?
Zawarliście umowę z PiS, wprowadziliście politykę do kościoła - to dziś zbierajcie co zasialiście!
PiS-owi jednak udała się fantastyczna rzecz. Ekspresowa wręcz likwidacja tabu. Kościół jest krytykowany w prostych słowach i masowo. Jego "autorytetu" bronią już tylko nieliczni - piszą internauci.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(191)
Jeshua
2 lata temu
Lepiej pilnuj interesu bo moga go uszkodzic....
jarek
2 lata temu
Przykro mi na to wszystko patrzeć. Zawsze chodziłem do kościoła, wiedziałem że wszyscy popełniamy błędy. Każdy ma szanse się wycofać ze złego postępowania. Ale nie wiem czy hierarchowie zaangażowani w politykę wiedzą że od wojny domowej już nie ma odwrotu. Bez rozlewu krwi nie będzie refleksji po żadnej ze stron. O to mam największy żal do kaczyńskiego.
Basia
2 lata temu
Żeby pomodlić się do boga nie trzeba świątyń, przepychu !!! Wystarczy każde miejsce do kontaktu z bogiem, ponieważ bóg jest wszędzie! wszystko widzi!bóg jest sprawiedliwy! wszystkim wybacza!(tylko nie koalicja PiSKK!) Czy nie tak uczono na religiach,o bogu?Czemu w KK, jest tak mało prawdziwej wiary?! aaa tak dużo obłudy przepychu i chciwości?!Prawdziwą wiarę zastępują wiarą w bożka mamonę i szatana obłudę! Kaaażdy kapłan powinien czuć zależność od społeczeństwa! żeby poczuć przynależność do społeczeństwa!Wtedy doświadczy także szacunku tegoż społeczeństwa i poczuje swoją wiarę!której obecnie nie ma!
Nika_27
2 lata temu
Panowie Księża, Zakonnicy, osoby duchowne które macie kontakt z "wiernymi" - czy chcecie, czy nie jesteście opiniotwórczy, dlaczego siejecie zamęt i przeczycie temu do czego was powołano...do służby Was powołano...prawda? Skąd w niektórych z Was tyle jadu, pychy, która przejawia się poczuciu słuszności swoich sądów...póki mężczyzna nie urodzi dziecka siłami natury, nie wie i nie zrozumie, co czuje kobieta, która musi urodzić dziecko, którego nikt nie uznałby za dziecko...przestańcie w ogóle o tym mówić, bo nawet przykładu nie potraficie dać, bo niby czym i jak...
Nerii
2 lata temu
: " Bóg rzekł : Nie budujcie mi świątyń z drewna ni kamienia, przełamcie drewno a ja tam będę, podnieście kamień a mnie znajdziecie".Jak oni muszą nienawidzić tych słów bo one mowia ze nie potrzeba nam ani swiatyn ani ksiezy
aaa
2 lata temu
może zaczniecie od siebie? porozmawiacie ze swoimi ofiarami, zarówno tymi małoletnimi jak i dorosłymi, może zajmiecie się wychowaniem niepełnosprawnego i wtedy będziecie mieć jakiekolwiek podstawy do wypowiadania się w tej materii... a może dorzucimy jeszcze zmuszanie do aborcji tego co poniektórzy z was zmajstrowali? rękami i nogami, krzycząc o niesprawiedliwości, bronicie się przed żalem, nie przyznajecie się do niczego, zasłaniacie niepamięcią... nawet na najwyższych stanowiskach kościelnych, nawet w obliczu twardych dowodów a zadośćuczynienie - kpina....
Rosomak
2 lata temu
cytuję: W niedzielę 25 października rozpoczęły się protesty w kościołach. Oburzeni decyzją TK obywatele zostawiają ulotki, plakaty i przerywają msze. Jeden z księży zaapelował na Twitterze, aby walczyć z tą profanacją. - przecież oni wyją jak potępieńcy w Piekle, wyją, bo nie będą mogli mordować, wyją bo im|Złe moce rozumki pomieszały. Do nich nic co logiczne nie dociera. Niestety wszystko jest w rękach Boga, prócz bojaźni bożej
Tom
2 lata temu
Czy ten ksiądz tak gorliwie walczył o prawa molestowanych ministrantów?
pola
2 lata temu
Ma rację. Organizatorzy tych protestów, opłacani zza granicy, sprytnie przekierowali emocje i agresję na KK, który jest głównym wrogiem neomarksizmu. Watahy rozwydrzonych bab i nastolatków atakują wiernych i budynki, posługując się zawołaniami, których nawet sławetni kibole by się powstydzili. Są mięsem armatnim, nie zdając sobie z tego sprawy. Protesty wolnościowców i przedsiębiorców zostały b.szybko brutalnie spacyfikowane, a tutaj policja niemalże ochrania wyjące tłumy. Polecenie poszło z gory, żeby uzasadnić wprowadzenie stanu wyjątkowego!
Poldek
2 lata temu
Gorszej profanacji od nich samych już nie ma!!!
umilko
2 lata temu
Wow. Clay czas straszy piekłem, a teraz zrozumiał ze to jest samo zło.
no way
2 lata temu
Chyba rzeczywiście trzeba cyt. ,,dorżnąć watahę". Tą PiSowską i tą czarną.
również
2 lata temu
tchórzostwem jest zgoda kościoła na realizację PLANdemi, milczą i zgadzają się z rządzącymi, bo wiadomo...dotacje od państwa !!!
Roy
2 lata temu
Sami zaprosiliście politykę do kościołów i to za pieniądze, PiS wam się wdzięczy. Jak przemawia inna opcja to już jest nie jest po katolicku tylko barbaria? Nigdy więcej nie pójdę do kościoła, nie dam na tacę, nie przyjmę kolędy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić