Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Mocny wpis księdza. Pod słowami o tchórzostwie rozpętała się burza

320

W niedzielę 25 października rozpoczęły się protesty w kościołach. Oburzeni decyzją TK obywatele zostawiają ulotki, plakaty i przerywają msze. Jeden z księży zaapelował na Twitterze, aby walczyć z tą profanacją.

Mocny wpis księdza. Pod słowami o tchórzostwie rozpętała się burza
Ksiądz nawołuje do walki z protestującymi (Twitter)

Trwają protesty po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. W niedzielę w kościołach całej Polski kobiety zostawiają ulotki, plakaty i przerywają msze. Przed ważnymi ośrodkami ludzie zbierają się w grupy.

Głos w sprawie zabrał ksiądz Daniel Wachowiak prezbiter Archidiecezji Poznańskiej. Znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów, niejednokrotnie komentował bieżące wydarzenia na Twitterze. W 2018 roku pomysł wprowadzenia w Poznaniu 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego porównał do Sodomy.

Akcję w kościołach kapłan nazwał profanacją. Nawołuje wiernych, aby zgłaszali protestujących na policję i stawiali im opór. Osoby, które biernie przyglądają się wszystkim działaniom, nazwał tchórzami.

Zobacz także: Protest przed Bazyliką św. Krzyża w Warszawie. Incydent z księdzem
Zobaczymy, czy w Polsce prawo jest martwe? Tym, którzy profanują świątynie należy się kara. Tym z kolei katolikom, którzy przyglądają się barbarzyństwu biernie, należy się pytanie: skąd ich tchórzostwo w obronie Prawdy? - napisał na Twitterze ksiądz.

Pod postem księdza pojawiło się dziesiątki komentarzy. Większość internautów nie zgadzała się ze słowami duchownego, nazywając profanacją orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego i szerzącą się w kościele pedofilię. Pojawili się także zwolennicy pomysłu obrony wiary.

A wkładanie rąk w majtki ministranta to nie profanacja za którą należy się kara, a systemowe tuszowanie pedofilii przez wszystkie szczeble instytucji?
Zawarliście umowę z PiS, wprowadziliście politykę do kościoła - to dziś zbierajcie co zasialiście!
PiS-owi jednak udała się fantastyczna rzecz. Ekspresowa wręcz likwidacja tabu. Kościół jest krytykowany w prostych słowach i masowo. Jego "autorytetu" bronią już tylko nieliczni - piszą internauci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić