Monika Olejnik do Tomasza Lisa: Czasami nie była to łatwa znajomość

118

Tomasz Lis po 10 latach pełnienia funkcji redaktora naczelnego "Newsweek Polska" pożegnał się z Ringier Axel Springer Polska. Dziennikarz nie podał powodów takiej decyzji. Monika Olejnik zabrała głos i wsparła kolegę z branży.

Monika Olejnik do Tomasza Lisa: Czasami nie była to łatwa znajomość
Monika Olejnik czule do Tomasza Lisa: "Nie może Ciebie zabraknąć". Na zdjęciu Olejnik i Lis w 2001 roku (AKPA, AKPA)

Monika Olejnik i Tomasz Lis znają się od lat. Współpracowali ze sobą m.in. podczas pracy w TVN. Nic dziwnego, że dziennikarka postanowiła wesprzeć kolegę podczas jego rozstania z tygodnikiem "Newsweek Polska".

Przypomnijmy, że Tomasz Lis po dziesięciu latach zakończył współpracę ze spółką Ringier Axel Springer Polska. Dokładnej przyczyny takiej decyzji nie podano. W komunikacie prasowym firmy pojawił się jedynie zapis:

Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast "Świat_PL" i odchodzi z firmy.

Miejsce Tomasza Lisa w "Newsweek Polska" zajął Dariusz Ćwiklak. Do tej pory był on wicenaczelnym. "Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia" - napisał na Twitterze były już redaktor naczelny tygodnika.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Monika Olejnik wspiera Tomasza Lisa. "Nie może Ciebie zabraknąć"

Prowadząca "Kropkę nad i" w czułych słowach zwróciła się do Tomasza Lisa. Zrobiła to za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Tomku! Znamy się od wielu, wielu lat. Czasami nie była to łatwa znajomość, ale zawsze szanowaliśmy się!" - zaczęła dziennikarka.

Pamiętam jak wystawaliśmy na korytarzach sejmowych z mikrofonami, nocami, dniami. Nie dla kasy, polityka nas obchodziła, czuliśmy się odpowiedzialni za Polskę, za demokrację! Robiliśmy razem wywiady prasowe i telewizyjne - wspomina Olejnik.

Gwiazda TVN dodała też, że jej zdaniem Tomasz Lis jest "ważną częścią demokracji" i "nie może go zabraknąć" w świecie mediów. "Jesteś ważną częścią demokracji. Nikt nie odbierze Ci tego, że jesteś i będziesz jednym z najważniejszych dziennikarzy. Życzę Ci, żebyś znalazł miejsce w mediach. Nie może Ciebie zabraknąć w mediach!" - czytamy.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Kontrowersyjna okładka "Newsweeka" z Dudą i Bidenem w kwietniu 2022. Komentarz z rządu
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić