aktualizacja 

Nagrali przechodnia na ulicy. Teraz zmieni się całe jego życie

392

Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Gorzowska policja obserwowała niedawno, niektóre z pasów w mieście. Uczestnicy ruchu drogowego czuli się bezkarni, dlatego posypały się mandaty.

Nagrali przechodnia na ulicy. Teraz zmieni się całe jego życie
Przechodził na czerwonym świetle, gdy zatrzymała go policja, okazało się, że jest poszukiwany. (Policja)

Policyjna akcja na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego została przeprowadzona 28 września. Funkcjonariusze sprawdzili, jak wielu uczestników ruchu drogowego nie zachowuje należytej ostrożności i powinna zostać ukarana mandatami. Te osiągnęły w tym roku bardzo wysoki poziom. Szczególnie zaczęto zwracać uwagę właśnie na sytuacje na przejściach dla pieszych. Kwoty, o których mowa sięgają tysięcy złotych.

Policjanci nie dawali znać o swojej obecności. Akcja była przeprowadzana za pomocą monitoringu miejskiego oraz nieoznakowanych radiowozów. Łamiący przepisy ruchu drogowego nie mieli pojęcia, że są obserwowani. W ramach działań policjanci tego dnia ukarali aż 48 pieszych i kierowców. Niektóre z materiałów dowodowych zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Posypały się mandaty

Operatorka monitoringu miejskiego zauważyła niebezpieczną sytuację na jednym ze skrzyżowań. Kierowca samochodu osobowego wykonał skręt w lewo, ignorując osobę, która weszła na przejście dla pieszych. Winowajca został ukarany mandatem.

Najpoważniejszą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz. Udało się przyłapać na gorącym uczynku kierowcę busa, który na przejściu dla pieszych wyprzedzał osobowe auto. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany i ukarano go mandatem w wysokości 1500 złotych.

Winni nie tylko kierowcy

Policjanci zwrócili uwagę, że niewłaściwe zachowanie przejawiali zarówno kierowcy, jak i piesi. Kamera monitoringu miejskiego nagrała mężczyznę, który przejechał hulajnogą elektryczną po pasach, kiedy sygnalizator pokazywał czerwone światło. Chwilę później policjanci nałożyli na niego mandat.

Wyjątkowo pechowo skończyło się pogwałcenie przepisów drogowego dla jednego z pieszych. Mężczyzna przeszedł po pasach na czerwonym świetle. Zauważyła to operatorka monitoringu miejskiego i zgłosiła znajdującym się obok policjantom. Podczas interwencji okazało się, że winowajca jest poszukiwany przez organy ścigania. Aresztowanego przewieziono na komendę.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić