Msza na Śląsku. Ludzie patrzą na intencję i nie wierzą

522

Z dość osobliwą intencją wspólnej modlitwy podczas mszy świętej w jednej z parafii na Śląsku zwrócił się do proboszcza jeden z wiernych. Ksiądz przystał na prośbę parafianina i w środę, 17 stycznia w parafii pw. św. Antoniego w Knurowie-Krywałdzie odbędzie się msza za... Michaela Jacksona.

Msza na Śląsku. Ludzie patrzą na intencję i nie wierzą
Nietypowa msza w Knurowie. Wierni pomodlą się za Michaela Jacksona (Facebook)

Msza w intencji bliskiej osoby to dość popularny sposób osób wierzących na wyrażenie troski o bliźniego. Modlitwy tego typu praktykowane są w kościołach w całej Polsce.

Z dość nietypową prośbą zwrócił się do swojego proboszcza jeden z mieszkańców Knurowa. Wierny poprosił o mszę w intencji Michaela Jacksona.

Sprawę pisuje portal Eska.pl i jak zauważają dziennikarze, to nie pierwsza "dziwna intencja" w historii Kościoła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Msza tylko w kościele? Ksiądz o nabożeństwach online
W przeszłości zdarzały się i inne. W 2021 w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie odbyła się msza w intencji "O unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". W 2022 roku, dokładnie w grudniu, kiedy w Katarze odbywały się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, w w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu dzieci modliły się o powodzenie dla reprezentacji Polski w meczu z Francją - czytamy na portalu.

Internauci: najbardziej oblegana msza w Knurowie

Pomysł na mszę za popularnego ale i dość kontrowersyjnego muzyka rozpala internautów.

"Coś mi się wydaje że to będzie najbardziej oblegana msza w Knurowie" - pisze jedna z osób, a inna dodaje: "Normalnie chyba się przejadę. Niejeden ksiądz by się nie zgodził na coś takiego".

Nie zdziwiłabym się, gdyby to był jedyny fan na świecie, który pomyślał o zmarłym w ten sposób. Musi być bardzo głębokiej wiary, za co podziwiam - dodaje inny komentujący.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić