Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Robert Czykiel
|

Nabór wniosków na 300+. Jak otrzymać pieniądze dla dziecka?

0
Podziel się:

Świadczenie 300+ znane jest także jako "Dobry start". Dzięki niemu można otrzymać jednorazowe dofinansowanie na wyprawkę szkolną. Jak pozyskać pieniądze?

Nabór wniosków na 300+. Jak otrzymać pieniądze dla dziecka?
Nabór wniosków na 300 plus (Pixabay)

Dwa lata temu wszedł w życie rządowy program "Dobry start", który znany jest także jako 300 plus. To pieniądze, które mają pomóc rodzicom w przygotowaniu wyprawki na nowy rok szkolny.

Jak otrzymać 300 plus?

Świadczenie zostało utrzymane pomimo kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Przysługuje każdemu dziecku do 20. roku życia, które wciąż się uczy. W przypadku dzieci niepełnosprawnych 300 plus obowiązuje do 24. roku życia.

"Dobry start" nie obejmuje studentów wyższych uczelni. Warto także pamiętać, że nie trzeba dokumentować, na co zostały wydane pieniądze. Wypłata 300 zł jest jednorazowa.

Wnioski o 300 plus można składać 1 od lipca w wersji elektronicznej. Z kolei w wersji papierowej będzie to możliwe od 1 sierpnia. Termin jest do 30 listopada.

Zobacz także: 500+ i 13. emerytura. Waldemar Witkowski zajął stanowisko

Elektroniczny wniosek można złożyć poprzez stronę empatia.mpips.gov.pl lub bankowość elektroniczną. W przypadku tej pierwszej wersji trzeba mieć utworzony profil zaufany.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić