Nadciąga kolejna fala COVID-19? Niepokojące słowa ministra

239

Obecnie co prawda nie mamy zbyt wielu restrykcji, jednak wszystko wskazuje na to, że o koronawirusie jeszcze nie możemy zupełnie zapomnieć. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada kolejną falę zakażeń.

Nadciąga kolejna fala COVID-19? Niepokojące słowa ministra
Adam Niedzielski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego absolutnie nie napawają optymizmem. - Przygotowujemy się na scenariusz hospitalizacji 30 tysięcy chorych - podkreślił szef resortu zdrowia, cytowany przez polsatnews.pl za PAP.

We wrześniu mają ruszyć kolejne szczepienia przeciw COVID-19. Będzie można przyjąć drugą dawkę przypominającą. Wszystko po to, by móc skuteczniej chronić się przed COVID-19.

W tej chwili mamy deklaracje od największych producentów szczepionek, że w najbliższym czasie zostaną dostarczone dokumenty, które będą pokazywały, że szczepienie nie jest przeciwko pierwotnej wersji koronawirusa, tylko względem omikronu - zaznaczył minister.

W RMF FM Adam Niedzielski mówił natomiast, że "cały czas epidemia jest z nami, przypadki występują". - W ostatnim czasie jest ich góra 300 dziennie, ale widzimy w Europie tendencję do zwiększania liczby zakażeń - spostrzegał, podkreślając wyraźnie, że "żadnych wakacji od koronawirusa nie mamy".

Koronawirus. Dla kogo czwarta dawka?

Kto obecnie może przyjąć czwartą dawkę szczepionki na koronawirusa? Z takiego rozwiązania skorzystać mogą osoby starsze, ale i te, które mają osłabiony układ immunologiczny.

Czwarta dawka szczepionki dla osób 80+ wzmacnia ochronę przed zachorowaniem na COVID-19. Większość osób starszych pierwszą dawkę przypominającą przyjęła już ponad pięć miesięcy temu, a odporność poszczepienna spada wraz z czasem. Doświadczenia innych krajów, które wprowadziły już drugą dawkę szczepionki dla osób starszych, pokazują, że podanie kolejnej dawki zmniejsza ryzyko zakażenia, ciężkiego zachorowania i zgonu z powodu COVID-19 - podano na stronie szczepienia.pzh.gov.pl.
Zobacz także: Powrót absurdalnie wysokich rachunków w wakacje? "Takie historie to rzadkość"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić