Nagle weszły przed kamerą. Niecodzienne sceny w lesie pod Częstochową

6

Polska przyroda nie przestaje zadziwiać. Czas rykowisk już dawno się skończył, ale sceny zarejestrowane ostatnio w podczęstochowskim lesie mogłoby sugerować coś innego. Młodemu miłośnikowi przyrody udało się uchwycić kamerą niesamowitą scenę z udziałem dwóch jeleni szlachetnych.

Nagle weszły przed kamerą. Niecodzienne sceny w lesie pod Częstochową
Jelenie zostały przyłapane podczas swojego niesamowitego rytuału (YouTube)

Choć może nam się wydawać, że znamy je na wylot, polskie lasy nadal skrywają przed nami wiele tajemnic. Prawdziwe, dzikie życie rozgrywa się w najgłębszych kniejach, z dala od ludzkich oczu. Tylko najwytrwalsi i najbardziej dyskretni miłośnicy przyrody mogą na żywo podziwiać leśne zwierzęta w pełnej krasie.

Do takich osób należy pan Dawid z Częstochowy, który prowadzi kanał o tematyce przyrodniczej "Leśny Kawaler" na YouTube. 24-latek tam udostępnia tam fascynujące, leśne sceny, które sam dokumentuje. Jest amatorem-pasjonatem, ale jego filmy nie ustępują profesjonalnym dokumentom przyrodniczym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żbik w oku kamery. Moment niesamowitego spotkania
Aktualnie zwierzęta dobrze mnie znają, dzięki czemu nie boją się mnie tak bardzo. To stwarza okazję do tego, aby nagrywać je z bliskiej odległości. Moim priorytetem jest ich bezpieczeństwo i nagrywanie ich w taki sposób, aby nie odczuwały stresu - mówi pan Dawid w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Dzięki odpowiedzialnemu podejściu mężczyźnie niejednokrotnie już udało się uchwycić niesamowite momenty z leśnego życia, których na co dzień nie jest nam dane oglądać. Ostatnio "Leśny Kawaler" w lesie pod Częstochową nagrał walkę dwóch dużych samców jelenia szlachetnego. Było to możliwe dzięki ulokowaniu ukrytej kamery w miejscu, które te majestatyczne zwierzęta szczególnie sobie upodobały.

Wideo robi ogromne wrażenie. Widać na nim efektowną potyczkę dwóch rosłych samców, ścierających się ze sobą porożami. Zwierzęta nie robiły tego jednak z wrogością, tak jak ma to często miejsce jesienią podczas rykowiska.

Z wideo można wywnioskować, że jelenie walczyły z dużą uważnością, prawdopodobnie w celach treningowych. Jak zauważa autor filmu, samce wydawały się zrelaksowane, a "walka" była dla nich swojego rodzaju zabawą, czy sposobem na zabicie wolnego czasu. Chwilę wcześniej byki konsumowały wspólnie posiłek niczym przyjaciele. Niezwykłe nagranie można obejrzeć poniżej:

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić