aktualizacja 

Nagranie poszło w świat. Rosjanie przed kamerą powiedzieli prawdę

Rosyjscy żołnierze, którzy zostali uwolnieni z ukraińskiej niewoli, przyznali wprost, że nie byli w żaden sposób poniżani przez Ukraińców. Słowa te zaskoczyły propagandystę, który liczył, że powiedzą o "nieludzkim traktowaniu Rosjan w Ukrainie".

Nagranie poszło w świat. Rosjanie przed kamerą powiedzieli prawdę
Rosyjscy jeńcy wprost powiedzieli, że nie znęcano się nad nimi w ukraińskiej niewoli (Twitter)

W poniedziałek ukraińskie władze poinformowały o kolejnej wymianie jeńców między Rosjanami a Ukraińcami. Do Ukrainy wróciło 108 przetrzymywanych w niewoli kobiet. To największa taka wymiana od 21 września, gdy do domów wrócili obrońcy Azowstalu.

Zapytał, czy nad Rosjanami się znęcano. Odpowiedź była jasna

Propagandowa agencja "Ria-Nowosti" powołując się na tzw. szefa Donieckiej Republiki Ludowej Denisa Puszylina, poinformowała, że do wymiany doszło w formule 110 za 110. Do Rosji, według Puszylina, powróciło 80 cywilnych marynarzy i 30 żołnierzy tzw. DRL.

Rosyjscy propagandyści nagrali, jak uwolnieni z ukraińskiej niewoli Rosjanie wracają do swojego kraju. Tzw. dziennikarzy interesowało tylko jedno - czy znęcano się nad nimi w ukraińskiej niewoli. Liczyli, że Rosjanie potwierdzą doniesienia propagandy o tym, ale odpowiedzieli przejrzyście: "Nie, nikt się nie znęcał".

Zdesperowany dziennikarz zaczął dopytywać, czy rzeczywiście nie było żadnych takich przypadków. Ale kolejni uwolnieni z niewoli Rosjanie również odpowiadali przecząco. Zrezygnowany propagandzista musiał pozostawić żołnierzy w spokoju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanie traktują pojmanych "jak zwierzęta"

Tego, niestety, nie można powiedzieć o ukraińskich jeńcach w rosyjskiej niewoli. Mychajło Dianow, żołnierz ukraińskiej piechoty morskiej, który brał udział w obronie Mariupola i zakładów Azowstal, a potem trafił do rosyjskiej niewoli, przyznał w rozmowie ze Sky News, że Rosjanie "traktowali pojmanych jak zwierzęta".

Dianow relacjonował też, że według reguł wprowadzonych przez Rosjan w obozie nawet za podniesienie z ziemi i zjedzenie jagody jeńcy byli torturowani - bici pałkami, rażeni prądem. Jak dodawał, pod paznokcie wbijano im igły.

Zobacz także: Fatalna wiadomość dla Ukrainy? Padła data. Wtedy mogą wkroczyć
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić