Nagranie z Niemiec. Tylko Putin może być z tego zadowolony

Amerykański ekonomista opublikował film z protestującymi przeciwko unijnym sankcjom nakładanym na Rosję mieszkańcami Drezna. Internauci jednak szybko przypomnieli mu, kto odpowiada za sytuację w Ukrainie. - To wojna Putina. Nie zrzucaj odpowiedzialności - piszą pod postem. Jedno jest pewne - to właśnie przywódca Rosji może cieszyć się z takich obrazków.

Nagranie z Niemiec. Tylko Putin może być z tego zadowolony
Niemieckie protesty przeciwko wojnie w Ukrainie (Twitter, Twitter)

W poniedziałkowe popołudnie, na ulice Drezna wyszli protestujący przeciwko sankcjom nakładanym przez Unię Europejską na putinowską Rosję. Filmik z manifestacji na swoim profilu opublikował Steve H. Hanke, amerykański ekonomista i profesor z uniwersytetu w Baltimore.

Protestujący nie chcą głodować, ani zamarzać na śmierć za wojnę ukraińskiego prezydenta Zelenskyego. Tę wojnę sprowokowały Stany Zjednoczone, Unia Europejska i NATO - skomentował Hanke.

Na reakcje internautów nie musiał długo czekać. Niektórzy wprost sugerowali sianie dezinformacji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pod filmem opublikowanym przez profesora zawrzało. Wielu komentujących bezpośrednio wskazywało na sublokalny charakter protestów. "To regionalne flagi z całych Niemiec, niektóre jeszcze z krajów związkowych sprzed zjednoczenia" - zauważa jedna z internautek. A inny komentujący dodaje:

Jako Niemiec mogę śmiało powiedzieć, że większość z nas nadal zdecydowania opowiada się za wspieraniem Ukrainy. Demonstrujący tutaj ludzie to mieszanka fanów Putina, antyszczepionkowców i ludzi przepełnionych lękiem, którzy nie mieli szczęścia.

Wśród komentujących nie zabrakło także polskich akcentów:

Jacek Saryusz-Wolski, europeista i polityk, jeden z czołowych negocjatorów wejścia Polski do UE manifestację dosadnie określił "morderczym niemieckim pacyfizmem"

Zobacz także: "Moskwa chce eksterminacji". NATO przed decyzją
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić