Marcin Lewicki| 

Nagranie z Tatr. "Mogło zakończyć się bardzo źle"

32

Do groźnego zdarzenia doszło w środę (20 września) w okolicach położonego po słowackiej stronie Tatr Wielkiego Hińczowego Stawu. Turyści natrafili tam na niedźwiedzicę, która w agresywny sposób zareagowała na obecność człowieka. Ostatecznie skończyło się na strachu.

Nagranie z Tatr. "Mogło zakończyć się bardzo źle"
Niedźwiedź w Tatrach omal nie wbiegł w turystów (Facebook)

Sytuację opisuje internautka należąca do grupy Tatromaniacy. Niedźwiedzica, która przechadzała się z małymi w okolicach szlaku, natrafiła na nieświadomych zagrożenia turystów.

Zwierzę poczuło zagrożenie i postanowiło zaatakować. W agresywny sposób ruszyło na fanów górskich wędrówek.

Całe szczęście obyło się tylko na ogromnym strachu. Niedźwiedzica - jak informuje autorka nagrania - zawarczała na turystów i uciekła w drugą stronę. Bardzo możliwe, że w ten sposób chciała odciągnąć uwagę ludzi od młodych, które pobiegły w odwrotnym kierunku.

To spotkanie mogło zakończyć się bardzo źle. Wiem, że ostatecznie niedźwiedzica tylko zawarczała na tych ludzi i wszystko skończyło się bez problemu - opisuje kobieta, która opublikowała nagranie na facebookowej grupie.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wrażenie robi spokojna reakcja zagrożonych turystów, która (być może) uratowała im życie. Zaatakowani ludzie nie uciekali w popłochu, tylko dalej maszerowali przed siebie. W ten sposób mogli uspokoić zdenerwowaną niedźwiedzicę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Komentujący w szoku. Są pełni podziwu dla turystów

Inni uczestnicy grupy również chwalą postawę zaatakowanych turystów.

W praktyce widać zalecenie, by nie uciekać, tylko spokojnie się oddalić. Tutaj spełnione w 100 procentach - pisze jeden z internatów.

Niektórzy uważają, że zachowanie matki małych niedźwiedzi było nietypowe. W większości przypadków niedźwiedzica oddala się raczej, aby nie powodować zagrożenia dla młodych zwierząt.

Na koniec pozytywna informacja! Jak poinformowała obserwatorka sytuacji, niedźwiedzica wróciła do swoich dzieci i wspólnie cała rodzina oddaliła się od turystycznego szlaku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić