Nastolatek nawet się nie odwrócił. Reakcja kierowcy uratowała mu życie

18

W Łodygowicach na Śląsku doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kierowca samochodu osobowego o mały włos nie potrącił nastolatka, który nagle wszedł pod koła jego samochodu. Do sieci trafiło poruszające wideo.

Nastolatek nawet się nie odwrócił. Reakcja kierowcy uratowała mu życie
Chłopiec wszedł prosto pod koła (YouTube, Bielskie Drogi)

Niestety na polskich drogach nadal regularnie dochodzi do potrąceń pieszych. Często winę za tego typu zdarzenia ponoszą kierowcy. Niekiedy jednak scenariusz jest zupełnie inny. Najlepiej pokazuje to przykład na wideo, które kanał Bielskie Drogi opublikował na YouTube.

Trudno uwierzyć w zachowanie nastolatki w Łodygowicach na Śląsku. 3 lutego autor nagrania poruszał się ul. Piłsudskiego. Warunki tego dnia nie należały do łatwych. Pokrywa śnieżna była na tyle gruba, że zakryła zarówno jezdnię, jak i chodniki. Z każdą sekundą nagrywający zbliżał się do nastolatków, którzy stali zaraz obok drogi. To, co wydarzyło się chwile później pokazuje, że zawsze warto zachować czujność za kierownicą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nazwał polityka PO "cynglem". Odpowiedział na zarzuty

O mały włos w Łodygowicach nie doszło do tragedii. Nastolatek, który zakończył rozmowę z kolegą, zaczął nagle przechodzić na drugą stronę ulicy. Zrobił to w niedozwolonym miejscu, nie rozglądając się, czy ktoś nadjeżdża. Na szczęście autor nagrania zdążył zareagować, jednak jego auto i tak wpadło w poślizg. Udało mu się uniknąć potrącenia chłopca. Finał nieodpowiedzialnego zachowania mógł mieć tragiczny charakter.

Zachowanie nastolatka zostało skrytykowane przez internautów. Komentujący wytknęli sprawcy zamieszania roztargnienie i niedojrzałość w podejmowaniu decyzji. W komentarzach pod materiałem doszło do sporej dyskusji.

Współczuć kierowcy, który wpadnie w poślizg i się nie zatrzyma....pieszych powinno się uświadamiać, że z autem nie mają szans - napisał internauta.
Tragedia, zlać pasem to mało - stwierdził komentujący.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić