Nauczycielka ze szkoły katolickiej znęcała się nad uczniami. Winna się nie czuje

147

Nauczycielka z katolickiej szkoły podstawowej i przedszkola w Ilford w hrabstwie Essex przez długie miesiące znęcała się na uczniami. Chociaż została wydalona z placówki i otrzymała zakaz wykonywania zawodu nauczyciela, to nie czuje się winna.

Nauczycielka ze szkoły katolickiej znęcała się nad uczniami. Winna się nie czuje
Nauczycielka znęcała się nad dziećmi. (Pexels)

Nauczycielka ze szkoły podstawowej i przedszkola w Ilford w Londynie od miesięcy znęcała się nad uczniami. Kobieta miała m.in. ciągnąć dzieci za różne części ciała, potrząsać nimi i używać wulgarnego języka.

Dzieci ofiarami nauczycielki

Jeden z rodziców był świadkiem przemocy wobec kilkuletnich podopiecznych przedszkola i powiedział, że był przerażony zachowaniem nauczycielki. "Odczułem mdłości i strach o to, czy mojemu dziecku zdarza się to na co dzień" - powiedział zaniepokojony rodzic.

48-latka znęcała się nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Nazywała dzieci m.in. "małymi dupkami", co było najdelikatniejszym z używanych przez nią wyzwisk, często krzyczała na nie w niekontrolowany sposób. Stosowała zastraszenie i groźby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do Sejmu z dzieckiem? Co myślą na ten temat Polacy?
Czy mógłbyś zabrać go sprzed mojej twarzy, zanim wyrządzę poważne szkody? - miała powiedzieć nauczycielka o jednym z uczniów.

Teaching Regulation Agency uznała, że zachowanie kobiety jest niestosowne. Została zwolniona z placówki i dostała zakaz wykonywania zawodu. 48-latka nie poczuła się winna i zaprzeczyła wszystkim zarzutów. Przyznała, że mogła nazwać dzieci "małymi dupkami", ale tylko w sytuacjach towarzyskich.

Panel uznał na podstawie dowodów regularny wzorzec zachowania w obecności dzieci, co było niedopuszczalne. Rodzice i społeczeństwo pokładają największe zaufanie w nauczycielach, gdy dzieci pozostają pod ich opieką. [...] W tym przypadku istniały dowody na to, że rodzice słusznie obawiali się pozostawić swoje dzieci pod opieką szkoły po tym, jak zobaczyli, że pani Hughes zachowuje się w taki sposób - przekazała Teaching Regulation Agency.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić