Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Nauka zdalna. Kiedy powrót do szkoły? Jest nowe rozporządzenie MEN

18
Podziel się:

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły i będą kontynuować naukę w trybie stacjonarnym? Jak długo jeszcze potrwa nauczanie zdalne? MEN opublikowało nowe rozporządzenie.

Nauka zdalna. Kiedy powrót do szkoły? Jest nowe rozporządzenie MEN
Nauczanie zdalne - do kiedy potrwa? Kiedy powrót uczniów do szkoły? (Pixabay)

Nauczanie zdalne - do kiedy potrwa? MEN publikuje nowe rozporządzenie

Uczniowie na razie nie wracają do szkół. Rząd od soboty 7 listopada wprowadza nowe obostrzenia, które dotyczą także edukacji.

Nauczanie zdalne zostało wprowadzone najpierw w szkołach ponadpodstawowych i wyższych. Później objęto nim dzieci z klas IV-VIII. Od poniedziałku 9 listopada w tej formie mają się również uczyć najmłodsi - dzieci z klas I-III.

MEN wydało w tej sprawie nowe rozporządzenie. Pojawiło się ono w Dzienniku Ustaw.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły?

Według podawany przez rząd informacji, a także w świetle opublikowanego właśnie nowego rozporządzenia MEN, nauczanie zdalne ma potrwać do 29 listopada. Jeśli sytuacja epidemiologiczna by się poprawiła, uczniowie wróciliby do szkół już 30 listopada. W tym momencie ciężko jednak mówić, czy tak się rzeczywiście stanie.

Czy w szkołach są zajęcia?

Od 9 do 29 listopada w budynku szkoły będą mogły odbywać się konsultacje dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, klas III liceum ogólnokształcącego i klas IV technikum. Będą one prowadzone z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub maturalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
bozka 047
2 lata temu
Czy ktos sobie zdaje sprawe jak psychika siada młodedziezy siedzącej przed komputerem?
Ola
2 lata temu
Ale biblioteki to też potrafią zamknąć i meble lobby działa.
Olka29
2 lata temu
A co z przedszkolami.?
Olcia
2 lata temu
Jestem uczennicą 2 liceum i to jest chore bo jak my mamy później napisać maturę skoro już drugi rok siedzimy na zdalnym. Paranoja. Ja przed komputerem siedzę od 8:00 do 15:30 i w tym jedynie 40 minut przerwy pomiędzy lekcjami. Mnie już od tego siedzenia przed tym komputerem wzrok wysiada i kto później zapłaci mojej mamie za wizyty u okulisty i za okulary? Odpowiedź brzmi : NIKT!!!!
Luttien
2 lata temu
Nauczyciele dostali bony a co ma powiedzieć rodzic który ma 4 dzieci i każdy ma zdalne nauczanie. Kto będzie płacić za internet mi przyszło za okres nauczania ponad 700 zł nikt nie zapytał się skąd ma rodzic wziąść żeby zapłacić
szaliczek
2 lata temu
Mhm, wszystko fajnie. Szkoda tylko, że dyrektorka szkoły mojej córki zarządziła po 30 minutowe lekcje, podczas gdy są one 50 minutowe... fajnie... 8-9 godzin przed komputerem... mhm... super...
123
2 lata temu
W szkole do której chodzi moje dziecko nie było żadnego zachorowania i po co zamknęli???.zeby dzieciom psuć psychikę a nauczyciele ,zeby brali bon za darmo i wypłatę za nic nie robienie .A kto rodzicom za prąd dopłacić i za naukę dzieci zaplaci ???
Anika
2 lata temu
Nie jestem za to nauko jestem matką sama wychowuje i jak mam zostawić 8latka na 10gdzin samego w domu jak ja w pracy
Alicja
2 lata temu
Niech straszą będą sami siedzieć przy tych kamerkach. rodzice musza isc do pracy bo za chwilę mogą jej nie mieć. Jakoś musza zyc. Niech wpisuja nieobecności kase biorą a i tak rodzice muszę tlumaczyc . Rząd się zastanawia nad tym. Oni mają hajs. To jedna wielka farsa z tym wszystkim. To jest wojna. Za chwilę zabronia nam normalnie żyć. Zamiast lepiej jest coraz gorzej. Wirus jest i będzie. Może przez następne 10 lat będziemy siedzieć w domu !!! 🤦‍♀️😱
Ssssss
2 lata temu
Dzieci som zmeczone ale dobrze ze majom zdalne to co sie dzieje z pandemiom to strach coraz wiecej zachorowan tak som przynajmniej bespieczne czy w szkole czy w domu tak muszom sie uczyc
Sąsiad
2 lata temu
Covid czy zmutowana grypa a może sprawa polityczna ktura się wymyka z potkontroli. Przedstawię tak wczoraj sąsiadkę zabrało pogotowie godzina 18 stwierdzono zator w żyłach w nodze po badaniach w szpitalu lekarz stwierdził że trzeba amputować kobieta się nie zgodziła przewieźli ją do innego szpitala i dziś smutna wiadomość sąsiadka zmarła powód Covid
Amas
2 lata temu
Moj jest w ED. Mam gdzies wykonywac za kogos robote i to jeszcze na czas... i jeszcze slysze ze źle ucze... bo 30 lat temu inaczej nas ulamki uczyli liczyc... niewazne ze wynik ten sam... źle dzialanie zrobione i do nauczycielskiego klucza nie pasuje. Teraz nas nikt nie pedzi nikt nie ocenia i jest swiety spokoj. Uczymy sie swoim tempem.
Nelly
2 lata temu
Zdalna lepsza👍
Pati
2 lata temu
Ile było zawsze podłych komentarzy jacy to niedobrzy nauczycie, a chodzenie do szkoły to strata czasu.No to uczcie się w domu drodzy uczniowie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić