o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Nauka zdalna. Kiedy powrót do szkoły? Jest nowe rozporządzenie MEN

18
Podziel się

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły i będą kontynuować naukę w trybie stacjonarnym? Jak długo jeszcze potrwa nauczanie zdalne? MEN opublikowało nowe rozporządzenie.

Nauka zdalna. Kiedy powrót do szkoły? Jest nowe rozporządzenie MEN
Nauczanie zdalne - do kiedy potrwa? Kiedy powrót uczniów do szkoły? (Pixabay)
bECBYSyd

Nauczanie zdalne - do kiedy potrwa? MEN publikuje nowe rozporządzenie

Uczniowie na razie nie wracają do szkół. Rząd od soboty 7 listopada wprowadza nowe obostrzenia, które dotyczą także edukacji.

bECBYSyf

Nauczanie zdalne zostało wprowadzone najpierw w szkołach ponadpodstawowych i wyższych. Później objęto nim dzieci z klas IV-VIII. Od poniedziałku 9 listopada w tej formie mają się również uczyć najmłodsi - dzieci z klas I-III.

MEN wydało w tej sprawie nowe rozporządzenie. Pojawiło się ono w Dzienniku Ustaw.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły?

Według podawany przez rząd informacji, a także w świetle opublikowanego właśnie nowego rozporządzenia MEN, nauczanie zdalne ma potrwać do 29 listopada. Jeśli sytuacja epidemiologiczna by się poprawiła, uczniowie wróciliby do szkół już 30 listopada. W tym momencie ciężko jednak mówić, czy tak się rzeczywiście stanie.

bECBYSyl

Czy w szkołach są zajęcia?

Od 9 do 29 listopada w budynku szkoły będą mogły odbywać się konsultacje dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, klas III liceum ogólnokształcącego i klas IV technikum. Będą one prowadzone z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub maturalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECBYSyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
bozka 047
8 miesięcy temu
Czy ktos sobie zdaje sprawe jak psychika siada młodedziezy siedzącej przed komputerem?
Ola
10 miesięcy temu
Ale biblioteki to też potrafią zamknąć i meble lobby działa.
Olka29
10 miesięcy temu
A co z przedszkolami.?
bECBYSyH
Olcia
10 miesięcy temu
Jestem uczennicą 2 liceum i to jest chore bo jak my mamy później napisać maturę skoro już drugi rok siedzimy na zdalnym. Paranoja. Ja przed komputerem siedzę od 8:00 do 15:30 i w tym jedynie 40 minut przerwy pomiędzy lekcjami. Mnie już od tego siedzenia przed tym komputerem wzrok wysiada i kto później zapłaci mojej mamie za wizyty u okulisty i za okulary? Odpowiedź brzmi : NIKT!!!!
Luttien
10 miesięcy temu
Nauczyciele dostali bony a co ma powiedzieć rodzic który ma 4 dzieci i każdy ma zdalne nauczanie. Kto będzie płacić za internet mi przyszło za okres nauczania ponad 700 zł nikt nie zapytał się skąd ma rodzic wziąść żeby zapłacić
szaliczek
10 miesięcy temu
Mhm, wszystko fajnie. Szkoda tylko, że dyrektorka szkoły mojej córki zarządziła po 30 minutowe lekcje, podczas gdy są one 50 minutowe... fajnie... 8-9 godzin przed komputerem... mhm... super...
123
10 miesięcy temu
W szkole do której chodzi moje dziecko nie było żadnego zachorowania i po co zamknęli???.zeby dzieciom psuć psychikę a nauczyciele ,zeby brali bon za darmo i wypłatę za nic nie robienie .A kto rodzicom za prąd dopłacić i za naukę dzieci zaplaci ???
Anika
10 miesięcy temu
Nie jestem za to nauko jestem matką sama wychowuje i jak mam zostawić 8latka na 10gdzin samego w domu jak ja w pracy
Alicja
10 miesięcy temu
Niech straszą będą sami siedzieć przy tych kamerkach. rodzice musza isc do pracy bo za chwilę mogą jej nie mieć. Jakoś musza zyc. Niech wpisuja nieobecności kase biorą a i tak rodzice muszę tlumaczyc . Rząd się zastanawia nad tym. Oni mają hajs. To jedna wielka farsa z tym wszystkim. To jest wojna. Za chwilę zabronia nam normalnie żyć. Zamiast lepiej jest coraz gorzej. Wirus jest i będzie. Może przez następne 10 lat będziemy siedzieć w domu !!! 🤦‍♀️😱
Ssssss
11 miesięcy temu
Dzieci som zmeczone ale dobrze ze majom zdalne to co sie dzieje z pandemiom to strach coraz wiecej zachorowan tak som przynajmniej bespieczne czy w szkole czy w domu tak muszom sie uczyc
Sąsiad
11 miesięcy temu
Covid czy zmutowana grypa a może sprawa polityczna ktura się wymyka z potkontroli. Przedstawię tak wczoraj sąsiadkę zabrało pogotowie godzina 18 stwierdzono zator w żyłach w nodze po badaniach w szpitalu lekarz stwierdził że trzeba amputować kobieta się nie zgodziła przewieźli ją do innego szpitala i dziś smutna wiadomość sąsiadka zmarła powód Covid
Amas
11 miesięcy temu
Moj jest w ED. Mam gdzies wykonywac za kogos robote i to jeszcze na czas... i jeszcze slysze ze źle ucze... bo 30 lat temu inaczej nas ulamki uczyli liczyc... niewazne ze wynik ten sam... źle dzialanie zrobione i do nauczycielskiego klucza nie pasuje. Teraz nas nikt nie pedzi nikt nie ocenia i jest swiety spokoj. Uczymy sie swoim tempem.
Nelly
11 miesięcy temu
Zdalna lepsza👍
bECBYSyz
Pati
11 miesięcy temu
Ile było zawsze podłych komentarzy jacy to niedobrzy nauczycie, a chodzenie do szkoły to strata czasu.No to uczcie się w domu drodzy uczniowie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić