o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zasiłek opiekuńczy powraca. Komu przysługuje?

4
Podziel się

Wraca zasiłek opiekuńczy. Tę informację potwierdziła PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Kto otrzyma zasiłek opiekuńczy? Jakie kryteria trzeba spełnić, by go otrzymać? Od kiedy będzie wypłacany?

Zasiłek opiekuńczy powraca. Komu przysługuje?
Zasiłek opiekuńczy powraca (Pixabay)
bESpIORN

Zasiłek opiekuńczy znów będzie wypłacany

W środę 4 listopada rząd ogłosił nowe obostrzenia. Wprowadzone zostało m.in. nauczanie zdalne w klasach 1-3. Teraz potwierdza się informacja, że rodzice otrzymają zasiłek opiekuńczy. Komu dokładnie będzie przyznawany?

bESpIORP
W związku z niezwykle trudną sytuacją epidemiczną w kraju zdecydowaliśmy o przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Będzie on przysługiwał przez 21 dni - od 9 do 29 listopada - poinformowała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zasiłek opiekuńczy. Komu przysługuje?

Podobnie jak wiosną tego roku, także teraz zasiłek opiekuńczy otrzymają rodzice dzieci w wieku do 8 lat oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych. Chodzi o:

  • dzieci do 16 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • dzieci do 18 lat z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
  • dzieci do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
bESpIORV

Zasiłek opiekuńczy. Od kiedy będzie wypłacany?

Według projektu rozporządzenia Rady Ministrów zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał rodzicom przez okres 21 dni. Dokładnie będzie wypłacany za okres 9-29 listopada 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpIOSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
tlen
rok temu
I ZNOWU COS PRZYSLUGUJE ???
meg
rok temu
Tak, zasiłki dla młodych zdrowych mamuś, które będą siedziały na facebooku w domu, a tymczasem spracowane kobiety, które już odchowały bez żadnej pomocy dzieci, w wieku przedemerytalnym, będą za nie "zapierniczać" i skąd pieniądze na to?
Kamila
rok temu
A co dzieci w wieku 12 lat to nie dzieci???? Dzieci do 13 roku zycia nie wolno samych w domu zostawiac ! A pozatym tez potrzebuja pomocy doroslego
bESpIOSr
Aneta
rok temu
Moja córka ledwo skończyła 8 lat, nie zostanie sama w domu, to nadal małe dziecko. Rozumiem 12 lat. Ale 8? Rządowi chyba nie mają dzieci
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić