Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Nawalny zadzwonił do człowieka, który chciał go zabić. Prawda wyszła na jaw

7
Podziel się:

W sierpniu tego roku Aleksiej Nawalny padł ofiarą próby otrucia. Rosyjskie władze utrzymują, że nie mają z tym nic wspólnego. Śledztwo CNN, Bellingcat i samego Nawalnego przyniosło szokujące efekty.

Nawalny zadzwonił do człowieka, który chciał go zabić. Prawda wyszła na jaw
Aleksiej Nawalny przeprowadził 45-minutową rozmowę z człowiekiem, który chciał go zabić. (Getty Images)

Aleksiej Nawalny w sierpniu tego roku padł ofiarą próby zabójstwa. Został otruty środkiem bojowym o nazwie nowiczok w hotelu w Tomsku. Trucizna zaczęła działać na pokładzie samolotu. Gdyby pilot nie podjął decyzji o awaryjnym lądowaniu, historia skończyłaby się o wiele gorzej.

Wiele wskazywało na to, że ci, którzy podłożyli truciznę, mieli powiązania z rosyjskim rządem. Nikt jednak nie przeprowadził gruntownego śledztwa, dlatego Nawalny, gdy tylko doszedł do siebie zrobił to sam razem z dziennikarzami CNN i Bellingcat.

Udało się ustalić tożsamość kilku osób powiązanych z otruciem. Jedną z nich był Konstantin Kudryavtsev, z którym podstępem udało się przeprowadzić wywiad. Nie wiedział, że rozmawia z samym Nawalnym.

Nawalny przedstawił się jako urzędnik w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Rosji. Powiedział Kudryavtsevowi, że oczekuje natychmiastowego raportu z akcji, która ponownie jest omawiana. Okazało się, że truciznę podłożono do majtek Nawalnego. Mikroskopijne drobinki nowiczoka miały zacząć się uwalniać w momencie, gdy ofiara zacznie się pocić. To wyjaśniłoby dlaczego rosyjskie władze nie działy oddać Nawalnemu jego ubrań.

Mężczyzna w rozmowie z Nawalnym miał też potwierdzić inne nazwiska, które powiązane były z podłożeniem trucizny. Gdy Nawalny zapytał, co poszło nie tak, Konstantin Kudryavtsev odpowiedział, że wszystko. Przyznał też, że dla pewności podano jeszcze większą ilość trucizny. Nikt nie spodziewał się, że pilot dowiadując się o stanie pasażera awaryjnie wyląduje, a lekarze zdążą z pomocą.

Zobacz także: Otrucie Aleksieja Nawalnego. Nagranie z pokoju hotelowego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Krzysztof 57
rok temu
A agent przez telefon złożył Raport... Buahaha. Raporty są ZAWSZE na piśmie. Kiedyś w telefonie była ZEGARYNKA, dzwoniłem do niej. :)
Obserwator
rok temu
Piszcie takie bzdury w amerykańskich brukowcach, Polacy nie dadzą się na to nabrać.
jkl
rok temu
No yo pilot już nie POlata. Siedzi w "sanatorium" na Kołymie.
jkl
rok temu
No to pilot już nie POlata. Siedzi w "sanatorium" na Kołymie.
Marian
rok temu
,, rosyjskie władze nie działy oddać " MMC redaktorku !!! Ciągle masz byki !!!
jaman
rok temu
Bzdury :)
zgred
rok temu
Autor tekstu mógłby wreszcie sobie przypomnieć, że majtki są częścią ODZIEŻY, a nie ubrania. Przemysł odzieżowy kiedyś w Polsce istniał, teraz jego szczątki jeszcze można znaleźć, ale przemysłu ubraniowego nie było i nie ma. A Nawalnemu gratuluję pomysłu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić