o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Nidzica. Śmiertelny wypadek paralotniarza

23
Podziel się

Na polu w Radominie pod Nidzicą znaleziono rozbitą paralotnię. Obok leżał pilot maszyny. Mężczyzna zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Nidzica. Śmiertelny wypadek paralotniarza
Śmiertelny wypadek paralotniarza. (KPP Nidzica)
bDgtPWad

W Nidzicy doszło do tragicznego w skutkach wypadku paralotniarza. 63-letni mężczyzna pilotował maszynę, gdy nagle z niewyjaśnionych przyczyn runął wprost w pole. Sprawę bada teraz prokuratura.

Jak podaje PAP, paralotnia była pilotowana przez mężczyznę, który ma już za sobą wiele godzin praktyki. Jacek Tarwacki naczelnik policji w Nidzicy powiedział, że pilot nie miał trudnych warunków podczas lotu. Miał dobrą pogodę, a w dodatku w miejscu, nad którym leciał, nie było nic, o co mógłby zahaczyć.

bDgtPWaf

Zahaczenie o drzewo czy choćby o słup energetyczny mogłoby wyjaśnić, dlaczego doszło do tragedii. Pole, na którym rozbił się paralotniarz, było jednak zupełnie puste.

Mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Interwencja policji i innych służb, które przyjechały na miejsce, trwała kilka godzin.

Znaleźli 330 martwych słoni. Odkryto tajemnicę ich śmierci

bDgtPWaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
mixc
miesiąc temu
Paralotnia to nie maszyna tylko kawał materiału, jak spadochron. Kawał materiału bez napędu to nie maszyna! Ewentualnie motolotnia lub motoparalotnia. Znowu redaktorzy i dziennikarze z łapanki...
panwladek
miesiąc temu
od kiedy paralotnia to maszyna
flying man
miesiąc temu
Mógł mieć zawał albo ..., niedawno znajomy ledwo 40+ zmarł nagle a inny przed 50, w 2 tygodnie po objawie raka. Tak że emerytury, plany, kredyty itd. wiecie jak śmieszni są politycy gdy bredzą albo ekonomiści opowiadający o podniesieniu wieku emerytalnego :-) Nasz kraj jest jak Sparta tylko bez honoru, bliżej do zasad legii cudzoziemskiej - maszeruj lub giń. Przynajmniej robił to co kochał..
bDgtPWaH
wsq
miesiąc temu
Może awaria lub zasłabł... szkoda chłopa
krzzak11
miesiąc temu
na 300 proc covid
Najnowsze komentarze (23)
[*]
miesiąc temu
widziałem kiedyś jak paralotniarz nagle zaczął lecieć w dół, ale udało mu się w ostatnim momencie wymanewrować w górę, chyba skrzydło straciło nośność, może trafił na słup rzadszego powietrza
PPG
miesiąc temu
PPG
ted
miesiąc temu
Nie rozumiem jak to się mogło stać , przecież to jest spadochron w chwili awarii silnika dryfuje na spadochronie ku ziemi , to jest łagodne lądowanie ,to jest tak jakbyś wyskoczył ze spadochronem z samolotu , Rozbić się o ziemię nie miał prawa , chyba że ze strachu odpiął liny i wyskoczył z pewnej wysokości .
Zygmunt
miesiąc temu
Widocznie dostał się w obszar silnej turbulencji i stało się co się stało.
Przykre
miesiąc temu
Biedny. Mam nadzieję, że nie cierpiał.
Lotnik 63
miesiąc temu
Wydaje mi się, że ktoś użył skrótu myślowego - paralotnia - a de facto była to motoparalotnia, bo na terenach wokół Nidzicy raczej trudno latać bez silnika. A więc była to maszyna w pełnym tego słowa znaczeniu, tylko czy to ma znaczenie? Zginął człowiek , pilot i nie ważne czy inżynier czy ksiądz. Kolego "dron" twój nick wskazuje na to że to ty latasz i podglądasz więc nie osądzaj tak tych, którzy latają dla przyjemności latania. A dlaczego zginał na maszynie teoretycznie całkowicie bezpiecznej, bo latającej od razu ze spadochronem? Może jak piszecie zawał, udar albo inne zasłabniecie lub problem techniczny, np. pękła lub wypięła się klamra mocująca linki do siedziska pilota. I jeszcze "Marku" człowiek nie tylko nie jest stworzony do latania, nie jest też stworzony do pracy, bo praca go męczy a jakby był stworzony, to by go nie męczyła. oczywiście możemy zrezygnować z latania i jechać furmanką do Egiptu. Powodzenia.
Olo
miesiąc temu
Zmarł wskutek ataku korona wirusa. l
ggg
miesiąc temu
No cóż .... prawda jest taka że "maszyna" została zakażona COVIDem, przestała działać a więc latać, no i biedak spadł. COVID zabija nawet paralotnie !!!!!!!!!!! RATUNKU !
bDgtPWaz
fgg
miesiąc temu
Maszyna ?!?! UHAHAHAHAHAHAHAHA ! Jak nic air-COVID !
dron
miesiąc temu
w ogóle po co latają hałasują podglądają .tych co znam to z ub sb no i ksieza
uważny
miesiąc temu
Panie mixc, lotnia to maszyna jak najbardziej. Nawet śruba jest maszyną prostą. Proszę się może poczytać zamiast pisać :-)
Janko
miesiąc temu
Haha paralotnią spadł w pole. Kto to piszę pytam się kolejny raz? Na przyszłość: spadł , czy runął na pole pisze się !
marek
miesiąc temu
Jeśli człowiek miałby latać, to miałby skrzydła!!! Nie wkładajcie ręki między tryby , to wam jej nie urwą!
emeryt
miesiąc temu
Sorry,co za "błysk" intelektu piszącego artykuł??Są nadal "tumany" dziennikarstwa???Trzeżwość???
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić