Nie będzie dymisji Barbary Nowak. "Niefortunnie się wypowiedziała"

19

Kurator Barbara Nowak wywołała ogrom kontrowersji. Podczas rozmowy z Radiem Zet oceniła, że szczepienia są "eksperymentem". Po tych słowach wielu domagało się jej odwołania. Czy do tego dojdzie?

Nie będzie dymisji Barbary Nowak. "Niefortunnie się wypowiedziała"
Ryszard Terlecki (PAP)

Barbara Nowak została zapytana o obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. W odpowiedzi podkreśliła, że jest zdecydowaną przeciwniczką przymusów w tym zakresie.

Zwłaszcza jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje, konsekwencje tego eksperymentu, nie są do końca stwierdzone - mówiła na antenie Radia Zet.

"Sprawa zamknięta"

W poniedziałek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki przekazał dziennikarzom, że nie dojdzie do dymisji kurator Barbary Nowak.

Kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale nie uważamy, że to powód do odwołania - zaznaczał Terlecki, cytowany przez tvn24.pl.

Głos zabrała też rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. - Wycofała się ze swoich słów, zostało to ocenione przez pana ministra (Czarnka - dop. red.), sprawa została zamknięta - podkreśliła.

Z kontrowersyjnej wypowiedzi Nowak tłumaczyła się na Twitterze. "Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego" - podkreślała.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić