Nie zaprosili jej na pizzę dla pracowników. Polka dostała odszkodowanie.

130

Małgorzata Lewicka wygrała w sądzie z angielskim pracodawcą ponad 23 tys. funtów. Kobieta pracująca w salonie samochodowym skarżyła się, że jest prześladowana, a szef umyślnie wykluczył ją z piątkowego zamawiania pizzy.

Nie zaprosili jej na pizzę dla pracowników. Polka dostała odszkodowanie.
Kobieta dostała zadośćuczynienie za wykluczenie z "Pizzowych Piątków" (Pixabay)

Polka Małgorzata Lewicka wygrała w sądzie ze swoim pracodawcą - szefem salonu samochodowego Hartwell w Watford. Kobieta pracowała tam od maja 2014 roku i jak wyznała po kilku latach doświadczyła dyskryminacji ze względu na płeć.

120 tys. złotych odszkodowania

Polka złożyła skargę dotyczącą godziny pracy i wynagrodzenia. Dodała także, że szef wykluczył ją z tradycyjnego w firmie piątkowego zamawiania pizzy. Później pracodawca tłumaczył, że Lewickiej nie można było uwzględnić w "pizzowych piątkach", ponieważ kończyła pracę wcześniej niż pozostali. Dla sądu jednak była to tylko wymówka.

Kobieta skarżyła się także, że została wykluczona z zespołu pracowników. Jak przekazuje "The Mirror" nikt nie chciał się do niej odzywać, a kiedy dzwoniła nie odbierali telefonu lub przerywali połączenie.

W 2019 roku kobieta została zwolniona. Firma przekazała, że ​​stanowisko, na którym była zatrudniona musi być pełnoetatowe. Lewicka nie mogła pracować na cały etat, ponieważ jest samotną matką.

Małgorzata Lewicka ma otrzymać 23 079 funtów, czyli około 120 tys. złotych.

Zobacz także: Koronawirus. Polacy kombinują przy szczepionkach na COVID-19. Jest powód
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić