Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Nie żyje były premier PRL. Miał 93 lata

26
Podziel się:

Nie żyje były premier Edward Babiuch. Był bliskim współpracownikiem Edwarda Gierka. Odszedł w wieku 93 lat.

Nie żyje były premier PRL. Miał 93 lata
(PAP)

Nie żyje Edward Babiuch. Był premierem polski, działaczem KC PZPR i bliskim współpracownikiem sekretarza Edwarda Gierka. Zmarł w wieku 93 lat. O jego śmierci poinformował były szef MSWiA i polityk SLD Krzysztof Janik.

Zmarł Edward Babiuch. Starsi Go być może pamiętają. Młodsi nie muszą. Ale odszedł kawałek historii PRL. Ciekawe, czy ktoś z Jego następców to dostrzeże - napisał Janik w mediach społecznościowych.

Babiuch z PZPR związał się w 1948 roku, kiedy partia nazywała się jeszcze Polską Partią Robotniczą. Pełnił funkcję sekretarza Warszawskiego Komitetu Wojewódzkiego PZPR, następnie przeszedł do Komitetu Centralnego w Warszawie. Zasiadał też w radzie państwa. W 1980 roku został na chwilę premierem Polski.

Nawiązał bliską współpracę z Edwardem Gierkiem. Mocno odbiło się to na jego późniejszych losach. Został usunięty z Komitetu Centralnego, a następnie z PZPR.

Zobacz także: Aborcja w Polsce. Protesty po opublikowaniu orzeczenia TK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Gierek
2 lata temu
Nie żyje były kumunista Breżniewa
SKAZANY
2 lata temu
TO CO NAPISAŁ EREKSIO TO ŚWIĘTA PRAWDA !!MAŁÓTEGO NIE CHCĄ SIE PRZYZNAĆ DO BŁĘDÓW!!
Gość
2 lata temu
pamietam tego pana przede wszystkim z dowcipu; tow. Gierek na zjeździe mówi do Babiucha; towarzyszu wstańcie, grają hymn. Ależ towarzyszu sekretarzu ja stoję. No raczej nie był zbyt wysoki.
Siwyjon
2 lata temu
TO I TAK 25 LAT WIĘCEJ NIŻ ŚREDNIA KRAJOWA
Krzys
2 lata temu
Po co portale zajmuja sie Komunistami?????
Chory
2 lata temu
Polska po wojnie nie była pod okupacją sowiecką, wiedzą to Ci którzy przed wojna w polsce żyli Bieda,bezrobocie,analfabetyzm,brak mieszkań,zacofanie,wszawica i długo by jeszcze wymieniać Dopiero po wojnie zaczęło się wszystko zmieniać na lepsze,a że nie szło to tak szybko jak na zachodzie,bo kraj był biedny,zacofany,i wyniszczony przez wojnę to ludziom zaczęło odbijać,chcieli być z dnia na dzień bogaci,podczas gdy na zachodzie na dobrobyt pracuje kilka pokoleń
H1120
2 lata temu
Kiedy byłem w Chinach zastanawiałem się jak to się stało że komunistyczny kraj a panuje gospodarczo prawie na całym świecie.
Kacper
2 lata temu
A niech to szlag!
polak
2 lata temu
No tak za PRL to jest taka partia *** co tęskni.
Robert
2 lata temu
Odszdl do Pana. Niech odpiczywa w pokoju swietym
ej olgino
2 lata temu
Tak nam źle w zachodnich sojuszach, że aż prawie 100% Polaków popiera naszą obecność w UE/NATO, a o sojuszu z FR słyszeć nie chce. Zarobki wzrosły wielokrotnie po upadku PRL, granice otwarte, Polacy robią kariery w różnych zawodach w całej Europie, możemy podróżować i Polska się rozwija.
hmmm
2 lata temu
NATO to Najlepszy Atomowy Traktat Obronny.
na szczęście
2 lata temu
Polska wyszła spod okupacji sowieckiej i dziś jest bezpieczna w UE/NATO.
prawda
2 lata temu
UE to najlepsze, co spotkało Europę. Zapobiegła wojnom, nie morduje narodów, nie wysiedla, akcesja jest dobrowolna. Chcesz decydować o losie kontynentu świata i mieć przywileje np. handlowe - wstępuj, nie - to radź sobie sam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić