Nie żyje dziennikarz Dawid Paluch. Zginął podczas wejścia na Rysy

60

Przykre wieści z Wrocławia. Nie żyje znany wrocławski dziennikarz sportowy Dawid Paluch. Mężczyzna zginął w Tatrach podczas wspinaczki na Rysy. Miał zaledwie 27 lat.

Nie żyje dziennikarz Dawid Paluch. Zginął podczas wejścia na Rysy
Nie żyje Dawid Paluch. Zginął podczas wspinaczki na Rysy (Facebook, Getty Images, Chemeko-System Gwardia Wrocław)

Smutną wiadomość przekazano w środę na facebookowym profilu klubu siatkarskiego Chemeko-System Gwardia Wrocław, w którym w latach 2019-2020 Dawid Paluch pracował na stanowisku rzecznika prasowego. O śmierci wrocławskiego reportera napisała także "Gazeta Wrocławska".

Nie żyje wrocławski dziennikarz. Zginął w Tatrach

Jak dowiedzieli się dziennikarze, mężczyzna zginął w czwartek 20 października na szlaku prowadzącym na Rysy. 27-latek odpadł od łańcuchów przymocowanych do skały i spadł z wysokości około 300-500 metrów w kierunku Buli pod Rysami.

O zdarzeniu zostało poinformowane Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na miejsce wysłano śmigłowiec TOPR z sześcioosobową załogą ratowników. Niestety na pomoc było już za późno.

W wyniku upadku na stromym śnieżno-skalnym terenie mężczyzna doznał rozległych obrażeń. Jego życia nie udało się uratować. Ciało dziennikarza zostało przetransportowane na lądowisko, a następnie przekazane w ręce policji.

Nie żyje Dawid Paluch

Dawid Paluch był znanym we Wrocławiu dziennikarzem, uznanym szczególnie w środowisku sportowym. W ostatnich latach pracował w sportowym dziale dodatku dolnośląskiego "Gazety Polskiej Codziennie".

Pogrzeb Dawida Palucha odbędzie się w sobotę 29 października. Ceremonię rozpocznie msza żałobna zaplanowana na godzinę 13:00 w Kościele w Twardocicach w powiecie złotoryjskim.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niestety mimo słonecznej pogody w partiach szczytowych w Tatrach jest obecnie bardzo niebezpiecznie. Zalega tam twardy, zlodowaciały śnieg, który jest dużym wyzwaniem dla turystów. W samym październiku w Tatrach zginęło już 10 osób, z czego cztery wypadki miały miejsce podczas wejść na Rysy.

Zobacz także: Jak zachować się w górach podczas burzy? "Przede wszystkim nie tracić czujności"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić