A. M. | 

Nie żyje Jacek Czyż. Kultowy lektor miał 67 lat

6

Jacek Czyż zmarł w wieku 67 lat. Lektor i aktor znany był z udzielania głosu takim postaciom jak Tygrysek z serii filmów o Kubusiu Puchatku, Rafiki z serii "Król Lew" i Argus Filch z serii filmów "Harry Potter". W ostatnich latach zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Nie żyje Jacek Czyż. Kultowy lektor miał 67 lat
Nie żyje Jacek Czyż (Facebook.com)

Lektor i aktor Jacek Czyż zmarł w piątek 24 lipca. Był polskim aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Swojego głosu udzielił w ponad 200 filmach, do najbardziej znanych postaci należą Tygrysek z "Kubusia Puchatka", Rafiki z serii "Król Lew" oraz Argus Filch z serii filmów "Harry Potter". Pojawił się także w "Misiu", "Klanie", "Samym życiu" i "Wojennych dziewczynach".

O śmierci Jacka Czyża poinformował jego syn, Aleksander Orsztynowicz-Czyż. Mężczyzna podzielił się przykrą wiadomością w mediach społecznościowych.

Drodzy, dziś odszedł mój Tata. Będzie nam go brakować najbardziej, ale wiem, że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa "ojejku jejku" w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cię Czyżu seniorze - napisał na swoim Facebooku Aleksander Orsztynowicz-Czyż.

Jacek Czyż zaledwie pięć dni temu świętował swoje urodziny. Zmarł w wieku 67 lat. Z żalem po stracie wspomina go także były radny Warszawy, Andrzej Golimont.

Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że 'zaraz się zobaczymy'. Inaczej miało to 'zaraz' wyglądać - napisał na Facebooku Andrzej Galimont.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

W ostatnich latach Jacek Czyż zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2017 trafił do szpitala po udarze mózgu. Cierpiał także na rozległego raka prostaty z przerzutami na kości. Zajęty był kręgosłup, kończyny oraz kości czaszki. Syn Aleksander Orsztynowicz-Czyż angażował się w leczenie ojca, za pomocą mediów społecznościowych zorganizował zbiórkę na leczenie i rehabilitację.

Zobacz także: Kim jest lektor z "Love Island"?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić