Nie żyje król Zulusów. Miał 6 żon i 28 dzieci

148

W wieku 72 lat zmarł Goodwill Zwelithini. Król Zulusów od ponad miesiąca przebywał w szpitalu z powodu problemów z cukrzycą.

Nie żyje król Zulusów. Miał 6 żon i 28 dzieci
Król Goodwill Zwelithini. (PAP)

Afrykański lud Zulusów stracił swojego przywódcę. Ich tradycyjny premier Mangosutho Buthelezi poinformował o śmierci króla Goodwilla Zwelithiniego. Obowiązki przywódcy najliczniejszej grupy etnicznej w RPA sprawował od 1968 roku.

Goodwill Zwelithini zmarł w wieku 72 lat. Monarcha od lat miał problemy z cukrzycą. Od ponad miesiąca walczył z jej objawami w szpitalu. Niestety nie udało mu się wrócić do zdrowia. Jego stan pogorszył się, co spowodowało śmierć.

Podczas pobytu w szpitalu zdrowie jego wysokości pogorszyło się i odszedł we wczesnych godzinach tego poranka - oświadczył premier.

Kim był Goodwill Zwelithini?

Goodwill Zwelithini przez ponad pół wieku był królem Zulusów. Stanowisko to w systemie politycznym RPA pełni rolę ceremonialną i kulturalną. Monarcha ma za zadanie promować zuluską kulturę i zwyczaje. Ponadto władca jest prezesem funduszu powierniczego, który kontroluje terytoria tradycyjne zamieszkiwane przez lud. Zwelithini zasłynął również z faktu, że miał 6 żon i 28 dzieci.

Zobacz także: Zakupy po pandemii. "Niektóre zachowania pozostaną"
Autor: GGG
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić