Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

"Niecodzienne harce" przy kościele. Natychmiast zadzwonili po straż

24
Podziel się

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie), poinformował o nietypowej sytuacji. Kamery monitoringu miejskiego uchwyciły grupę młodych ludzi, którzy spędzali czas w parku. Jednak zamiast spacerować, wspinali się po zabytkowych obiektach.

"Niecodzienne harce" przy kościele. Natychmiast zadzwonili po straż
Nagranie z monitoringu nie pozostawiało żadnych wątpliwości. Na miejsce wysłano patrol straży miejskiej. (Facebook)
bEUmJWid

Jak wyjaśnił w sobotę na Facebooku Jerzy Łużniak, do opisanych wydarzeń doszło w przedostatni weekend kwietnia w Parku Garnizonowym. Znajduje się on w sąsiedztwie słynnego w całym kraju Kościoła Garnizonowego Wojska Polskiego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, popularnego obiektu wycieczek turystycznych.

W parku znajdują się kapliczki, które są bardzo cennym zabytkiem sztuki sepulkralnej. Kiedyś był tam cmentarz, a wzdłuż muru bogaci mieszkańcy stawiali rodzinne grobowce. Pod koniec XIX wieku cmentarz zlikwidowano, ale grobowe kaplice wzdłuż ogrodzenia pozostały na swoim miejscu.

Skakali po zabytkowych obiektach. Złe zachowanie nie uszło im płazem

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały, jak po murach okalających park spacerowała grupa nastolatków. Żeby wspiąć się tak wysoko, młodzi ludzie wspierali się na zabytkowych epitafiach, tym samym narażając bezcenne obiekty na zniszczenia.

bEUmJWif

Do powstrzymania nastolatków konieczne okazało się wezwanie straży miejskiej. Do Parku Garnizonowego udał się patrol, który złapał młodych ludzi na gorącym uczynku. Zostali oni sprowadzeni z powrotem na ziemię, a później wylegitymowani.

Zobacz także: Zobacz też: Tłum na Jasnej Górze. "Policja musi się słuchać Kościoła"
bEUmJWil

Strażnicy miejscy przeprowadzili z nastolatkami także rozmowy edukacyjno-wychowawcze. Najwyraźniej odniosły one zamierzony skutek, ponieważ młodzi ludzie przeprosili za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Strażnicy przerwali te niecodzienne harce. Młodzi mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic zostali wylegitymowani, przeprowadzono z nimi rozmowy edukacyjno-wychowawcze. Dopiero po rozmowie do młodzieńców dotarło, gdzie się znajdują i jaki jest cel parku. Za swoje zachowanie przeprosili – potwierdził Jerzy Łużniak na Facebooku.
bEUmJWim

To nie pierwszy raz, gdy młodzi ludzie zdecydowali się urządzić sobie spacer po murze okalającym Park Garnizonowy. Podobna sytuacja została nagłośniona przez media w 2019 roku. Wówczas grupa pięciu osób w wieku 17 i 18 lat została ukarana mandatami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUmJWiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
spo
7 miesięcy temu
domyslam sie z tekstu ze jak by to byly grobowce biednych ludzi to by nie bylo problemu...
wuj
7 miesięcy temu
powinni tyrac przez miesiac na rzecz tego parku
Normalnypolak
7 miesięcy temu
Dzieciakom się nudzi, ile można siedzieć w zamknięciu w domu, im potrzeba ruchu, muszą mieć jakieś wyzwanie, adrenalinę. Każdy za małolata robił jakieś głupot , za karę dał bym ich na tor przeszkód do najbliższej jednostki wojskowej -:)
bEUmJWiH
Ciekawa
7 miesięcy temu
Szukali pieniędzy Rydzyka?
elwira
7 miesięcy temu
Rozmowy edukacyjno-wychowawcze....jakaś tragedia
Kriss
7 miesięcy temu
To nieładnie . Papież się w grobie przewraca. a co na to prezes Kaczyński? Ukamienować ich albo wysłać tupolewem do Smoleńska
ha ha ha
7 miesięcy temu
"Zostali oni sprowadzeni z powrotem na ziemię..." strażnik wspiął się na te mury, złapał za rękę i sprowadził...
77+
7 miesięcy temu
Za czasów mojej młodości wspinało się na drzewa, na trzepaku wydziwiało się cuda...Jeszcze na obrzeżach miasta były gruzy wojenne...tam zabawa w wojnę...Co się młodym teraz dziwić???
iQ..
7 miesięcy temu
500+
Kazik
7 miesięcy temu
Milicja powinna strzelać
doniek
7 miesięcy temu
Ale to wina polskiego kościoła bo miesza się do polityki a powinien być apolityczny żadnej partii nie popierać Jak tak dalej będzie to kościół w Polsce upadnie
Nowocześni
7 miesięcy temu
Młodzież wychowana na gender musi się tak zachowywać,już nie długo na nic ogrodzone domy i osiedla,pokonamy was samolubny.
xxx
7 miesięcy temu
To Straż Miejska coś potrafi zrobić a szczególnie rozmawiać??? Aż dziwne to jest. Przecież te nieuki chowają się w ciemnych miejscach i śpią.
bEUmJWiz
gute
7 miesięcy temu
przynajmniej nie siedzą przed kompem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić