Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Niemka skazana na śmierć w Iraku. Zawiśnie za pomoc terrorystom

363

Iracki sąd nie okazał litości wobec kobiety, której zarzucano wspieranie ISIS. To pierwszy wyrok śmierci w historii kraju wydany na obcokrajowcu.

Niemka skazana na śmierć w Iraku. Zawiśnie za pomoc terrorystom
(iStock.com)

Niemka będzie mogła odwołać się od wyroku. Nie jest on prawomocny, ale na fali bezlitosnej walki Irakijczyków z Państwem Islamskim można spodziewać się, że wyrok sądu apelacyjnego będzie taki sam. Wtedy kobieta zostanie publicznie stracona.

Oferowała wsparcie logistyczne i pomagała terrorystom w planowaniu zamachów. Brała też udział w atakach przeciwko służbom bezpieczeństwa - skomentował Abdul-Sattar Bayrkda, rzecznik irackiego sądu.

Skazana kobieta przyjechała do Iraku kilkanaście miesięcy temu. Wraz z dwiema córkami wyruszyła z Niemiec i dotarła tam przez Syrię. Nie tylko ona wspierała ISIS, bo jej dzieci weszły w związki małżeńskie z bojownikami Państwa Islamskiego - informuje Russia Today.

To jedna z czterech obywatelek Niemiec, która jest sądzona za wspieranie ISIS. Po uwolnieniu Mosulu z rąk terrorystów, w ręce Irakijczyków wpadła grupa kobiet, bojowniczek Państwa Islamskiego. Wśród nich 4 osoby miały niemieckie paszporty (dwie z nich są pochodzenia marokańskiego, a dwie czeczeńskiego). Ich los nie jest na razie znany, niemieckie władze ubiegają się bowiem o ich ekstradycję.

Irackie więzienia wypełnione są tysiącami osób podejrzanych o walkę po stronie ISIS. Zgodnie z tamtejszymi przepisami uznanie kogoś za członka Państwa Islamskiego oznacza wyrok śmierci lub dożywocia. Szacuje się, że w ostatnich latach z Niemiec wyjechało ok. tysiąca osób wspierających ISIS.

Zobacz także: Zobacz także: Wszystkie wojny USA

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić