Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Niepokojące wieści ws. Luny przed Eurowizją. "Straciłam głos"

15

Do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w szwedzkim Malmo, pozostał niespełna miesiąc. Tymczasem krajowi reprezentanci występują na koncertach promujących wydarzenie. Ostatni występ Luny w Londynie nie należał do udanych.

Niepokojące wieści ws. Luny przed Eurowizją. "Straciłam głos"
Niepokojące wieści ws. Luny przed Eurowizją. "Straciłam głos" (GETTY, Jeff Spicer)

W ubiegłą niedzielę w londyńskim domu mediowym Outernet, odbył się koncert, gdzie zaśpiewali artyści, którzy na początku maja pojawią się na Konkursie Piosenki Eurowizji. W sumie wystąpiło 25 reprezentantów, w tym polska propozycja - Luna. Nie zabrakło również gości specjalnych m.in. Conchity Wurst.

Promotorzy artystów doskonale wiedzą, że w dobie nowych mediów, aby stać się faworytem do zdobycia statuetki trzeba być widocznym - grać i pokazywać się w krajach uczestniczących w konkursie. Poza samymi koncertami, istotne jest również aby utwór był puszczany przez telewizje i rozgłośnie radiowe, aby publiczność mogła łatwiej go skojarzyć i oddać głos.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzecia Droga jednak nierozerwalna? Jasne stanowisko Polski 2050

Londyńska próba nie poszła po myśli Polki. Luna przed występem nabawiła się infekcji, o czym poinformowała w jednym z wywiadów. W konsekwencji miała ogromne problemy ze śpiewaniem. Było to szczególnie słyszalne podczas refrenu, gdyż jej głos ledwo przebijał się przez nagrane chórki, a także pod koniec, gdy kierowała mikrofon w stronę publiki:

Nie jest dobrze, straciłam głos dzisiaj rano. (...) Nie, to nie przez imprezowanie. Myślę, że to wina klimatyzacji, ale będzie dobrze - wyznała Luna w rozmowie z "Wiwibloggs".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 🇵🇱 Luna "The Tower" (Poland 2024) - LIVE @ London Eurovision Party 2024

7 maja w szwedzkim Malmo odbędzie się pierwszy półfinał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Do finału z jednej rundy zakwalifikuje się 10 piosenek spośród 15 propozycji.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia i życzymy powodzenia!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: LUNA - The Tower | Poland 🇵🇱 | Official Music Video | Eurovision 2024
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić