Niepokojące zgłoszenie. Policjanci osłupieli

40

Policja z Tarnowa (woj. małopolskie) dostała zgłoszenie, że jeden z mieszkańców trzyma w swoim domu zagrożone gatunki ptaków. W środku znaleźli osiem klatek i sprzęt potrzebny do wyłapywania kolejnych okazów. 55-latkowi grozi więzienie.

Niepokojące zgłoszenie. Policjanci osłupieli
Ptaki znalezione w prywatnym mieszkaniu zostaną wkrótce wypuszczone. (Policja małopolska)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 lutego. Policja z Tarnowa otrzymała zgłoszenie, że jeden z mieszkańców dzielnicy Klikowa posiada w domu chronione gatunki ptaków. Na miejsce wysłano patrol wraz z pracownikami Straży Leśnej.

Trzymał w domu zagrożone gatunki

Funkcjonariusze przeszukali dokładnie posesję i znaleźli osiem klatek z ptakami. W pokoju na poddaszu znajdowało się pięć szczygłów oraz trzy czyże - wszystkie objęte ochroną gatunkową.

W pomieszczeniu gospodarczym policjanci odnaleźli także tzw. „żywołapkę”, siatkę służącą do nielegalnego odłowu dzikich ptaków, a także kilka pustych klatek, czekających prawdopodobnie na nowych, skrzydlatych lokatorów - przekazuje policja.
Zobacz także: Pościg policjantki za motocyklistą. Mężczyzna miał sporo na sumieniu

55-latek trzymał ptaki w domu od pół roku. Powiedział policji, że nie był świadom, że posiadanie tych gatunków jest nielegalne.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty. Za schwytanie i przetrzymywanie ptaków ochronionych grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Ptaki zaś zostaną wypuszczone na wolność.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić