aktualizacja 

Niesmak w Gdańsku. Nauczyciel z chrześcijańskiej szkoły przyłapany

50

Głośna afera w chrześcijańskiej szkole w Gdańsku. Jeden z nauczycieli miał klepnąć uczennicę w pośladki. Sprawą szybko zajęła się policja, a nauczyciel został wyrzucony z pracy. Olbrzymi niesmak jednak pozostał.

Niesmak w Gdańsku. Nauczyciel z chrześcijańskiej szkoły przyłapany
Skandal w chrześcijańskiej szkole. Nauczyciel wyleciał z pracy (Pixabay)

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori są bardzo popularne w Trójmieście. Jak czytamy na stronie placówki, ich celem jest przygotować do życia młodzież, która może zmienić ten świat na lepsze. Ich nauka oparta jest na Bożych prawdach i szacunku do drugiego człowieka. Szkoła dąży do kształcenia dzieci umiejących samodzielnie podejmować decyzje.

Ostatnie wydarzenia mocno jednak nadszarpnęły reputacją szkoły w Gdańsku. Chodzi o zachowanie jednego z nauczycieli, który w stołówce, podczas obiadu, klepnął uczennicę w pośladki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Arktyczne mrozy i niedźwiedzie polarne. Ci Polacy są tym zachwyceni

Naganne zachowanie nauczyciela zostało wychwycone przez innego przedstawiciela szkoły. Cała sytuacja miała miejsce podczas zagranicznej wycieczki.

Jak czytamy, trzy godziny później nauczyciel został odwołany z wycieczki. Dyrekcja wykupiła nauczycielowi bilet powrotny w przyspieszonym terminie - następnym dniu i zapewniła nocleg w obiekcie innym niż ten, w którym przebywały dzieci. Mężczyzna został od razu zawieszony w obowiązkach.

Nieprawidłowe zachowanie nauczyciela polegające na klepnięciu w pośladki uczennicy na stołówce zostało wychwycone przez psychologa - potwierdza Beata Szulc, wicedyrektor Chrześcijańskiej Szkoły Montessori w Gdańsku, cytowana przez serwis nauka.trojmiasto.pl.

Kłopoty nauczyciela. Sprawą zajęła się policja

Jak czytamy, dzień po zebraniu z rodzicami szkoła zgłosiła podejrzenie popełnienia przestępstwa na komisariacie policji. Mundurowi otrzymali informacje na temat zdarzenia, zostały przekazane dane kontaktowe świadków zdarzenia.

Uznajemy zachowanie zwolnionego nauczyciela za absolutnie niedopuszczalne, godzące we wszelkie standardy jakie obowiązują w naszej szkole. Przez 12 lat prowadzenia przez nas działalności, nauczyciele jak i wszyscy inni pracownicy naszych placówek uczulani byli na dobro naszych podopiecznych - podkreśla Szulc.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić