Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Niezwykłe słowa o nauczaniu kard. Wyszyńskiego. "Dawało ducha nadziei"

18
Podziel się

Krótko przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego o jego prymasowskich czasach opowiedział abp Wojciech Polak. Prymas Polski spostrzegł, jak ważne było nauczanie tego wielkiego duchownego.

Niezwykłe słowa o nauczaniu kard. Wyszyńskiego. "Dawało ducha nadziei"
Prymas Polski abp Wojciech Polak (Wikimedia Commons)
bETxpTWZ

Prymas Polski abp Wojciech Polak przypomniał, że kard. Stefan Wyszyński napotykał rozmaite trudności. Były one związane przede wszystkim z reżimem komunistycznym.

Upominanie się o prawa ludzi wierzących, o prawa Kościoła w czasie reżimu komunistycznego stało się cechą charakterystyczną jego posługiwania - powiedział abp Polak cytowany przez ekai.pl.
bETxpTXb

Zauważył też, że prymas Wyszyński stawał w obronie dzieł charytatywnych Kościoła, gdy władze komunistyczne zaczęły odbierać własność kościelną.

Ukazała się tutaj zdecydowana obrona księdza prymasa tych bardzo istotnych i ważnych dzieł, które służyły nie tylko Kościołowi, ale przede wszystkim całej społeczności ludzi wierzących, i nie tylko wierzących, po II wojnie światowe - kontynuował prymas Polski.

Wyjątkowe wspomnienie kard. Stefana Wyszyńskiego

Arcybiskup Polak w szczególny sposób odniósł się do posługi kard. Stefana Wyszyńskiego.

bETxpTXh
Prymasowskie nauczanie ożywiało ducha narodu, budowało jego odwagę w trudnych czasach zmagania z komunistyczną władzą, dawało światło i promyk nadziei - zaznaczył.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxpTXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
CNNNC
3 miesiące temu
Szczepionka jest tym duchem nadziei To socjotechnika i manipulacja .Hiszpanka zabila 50 milionow . Zaczela sie od szczepionych zoniezy amerykanskich . Podczas podrozy morskiej zmarlo 100 . Reszta chorych znalazla miejsce w szpitalach i sie zaczelo . W propagandowym filmie o Hiszpance na kanale TVP Historia o tym nie bylo mowy . Podali ze jeden z zolnierzy jako pacjent Zero mial kontakt z kaczkami w Ameryce . Zarazil sie od kaczek i zostal zmobilizowany do wojska . Znalazl sie na okrecie . Prawda jest taka ze wszyscy zolnierze zostali zaszczepieni na ptasia grype przez dziadka obecnego specjalisty od depopulacji . Czeka nas nastepna Hiszpanka od szczepionych . W Szwecji juz byly masowe szczepienia na ptasia czy swinska grype i szczepieni sie rozchorowali . Mieli fundusz ubezpieczen , a my nic nie mamy i nie bedziemy . Dlatego Szwecja jest taka ostrozna i nie ma tam chorych
^^^^
3 miesiące temu
Ten jeden może i był okej (ale kto wie, czy kiedyś coś nie wpłynie) , ale większość to tylko mamona, mamona i mamona na przemian z rodzinką na boku, lub co gorsza krzywdzeniem najmlodszych
ret
3 miesiące temu
Co Jezus powiedział na temat krzywdzenia dzieci w tym pedofilii ? Ewangelia Mateusza rozdział 18 wersety od 2 do 6 : „A on zawołał małe dziecko, postawił je wśród nich 3 i powiedział: „Zapewniam was, że jeśli się nie zmienicie i nie staniecie jak dzieci, to w ogóle nie wejdziecie do Królestwa Niebios. 4 A kto stanie się pokorny jak to dziecko, ten będzie największy w Królestwie Niebios. 5 Kto by przyjął jedno z takich dzieci ze względu na moje imię, ten przyjmuje także mnie. 6 Ale kto by doprowadził do upadku jednego z tych małych, którzy we mnie wierzą, lepiej byłoby dla niego, żeby mu zawieszono na szyi wielki kamień młyński i utopiono go w morskiej głębinie.”
bETxpTXD
Baba
3 miesiące temu
To nauczanie które nikogo i niczego nie nauczyło. Wystarczy popatrzeć wokół siebie, i na polski kościół również. To tylko słowa.
Stary
3 miesiące temu
No comment. Od dawna nie jestem katolikiem. Powiem tylko, że to on i Lolek zainicjowali proces mojej apostazji z KK. Poszło szybko. Nie żałuję. Dzisiaj mnie to ani ziębi ani grzeje
Yolo
3 miesiące temu
Czyli bronił majątku kościoła i został świętym? 😆 Kościół sam dba o to by jak najwięcej osób się od niego odwracało...
Tbg
3 miesiące temu
Kogo to
Kasandra
3 miesiące temu
"Własność kościelna" najważniejsza! Przyjdzie czas, że ta mamona wyjdzie wam bokiem ...
pawel-
3 miesiące temu
a o celibacie Stefan nawet słowem nie wspomniał ... oj nieładnie ! - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
pawel-
3 miesiące temu
dawało ducha nadziei na co ? konkordat , religię w szkołach, fundusz kościelny ???
Tomek
3 miesiące temu
Prymas jest bardzo zakłamany. Nie zauważa pedofili w kościele, po każdym filmie obnazajacym to wstrętne, zakłamane środowisko księży, mówi, ze jest mu przykro, a potem znowu nic nie robi. Niech taki człowiek mnie nie poucza
Hanka
3 miesiące temu
Z tego artykułu nic nie świadczy o świętości Wyszyńskiego, ot takie slogany w stylu dodawał ducha. To chyba za mało, żeby zostać świętym. Nawet to,że komuna go inernowala to też nie powód do świętości. Wielu wtedy było więzionych i katowanych niewinnie. Przesadzają z taśmową produkcją świętych. Już ich i tak nikt nie zapamięta.
St. Wyszyński...
3 miesiące temu
"Dzisiejsza Trzecia Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości." "Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację"
bETxpTXv
Lily
3 miesiące temu
O własność kościelną to się upominał, a o własność prywatną zagrabiana ludziom dekretem Bieruta to już nie. Po co bronić ludzi?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić