o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Ojciec Protasiewicza komentuje głośny wywiad. To przez tortury?

15
Podziel się

Media nie przestają komentować wywiadu, którego udzielił zatrzymany przez białoruskie władze Roman Protasiewicz. Ojciec aktywisty zabrał głos w tej sprawie. Apeluje, by nie wierzyć w to, co mówił jego syn.

Ojciec Protasiewicza komentuje głośny wywiad. To przez tortury?
Media szeroko komentują słowa Romana Protasiewicza. (YouTube)
bErIyfTp

23 maja samolot linii Ryanair miał przymusowe lądowanie w Mińsku pod pretekstem alarmu bombowego. W tym czasie na pokład weszły białoruskie służby specjalne i aresztowały opozycjonistę obecnej władzy - Romana Protasiewicza. Od tamtej pory mężczyzna jest przetrzymywany.

W głośnym wywiadzie dla białoruskiej telewizji publicznej Protasiewicz wyraził skruchę i zaprzeczył wszystkiemu, co głosił do tej pory. Skrytykował Polskę i Litwę, opozycję i kanał NEXTA. Ze skruchą przyznał, że współpracuje ze śledczymi.

bErIyfTr

Głos w sprawie wywiadu zabrał ojciec aktywisty. Zaapelował, by nie wierzyć w to, co mówi jego syn. Wierzy, że jest zastraszony i zmuszany do powiedzenia tego, z czym tak naprawdę się nie zgadza. Postawę Dmitrija Protasiewicza wsparła Swiatłana Cichanouska, która również była ofiarą represji ze strony władz Białorusi i musiała uciekać z kraju.

Znam mojego syna bardzo dobrze i wierzę, że nigdy nie powiedziałby takich rzeczy. Złamali go i zmusili do powiedzenia tego, co było im potrzebne. (...) Nikt nie powinien wierzyć w te słowa, ponieważ zostały wymuszone znęcaniem się i torturowaniem mojego syna - powiedział dla agencji AFP Dmitrij Protasiewicz.
bErIyfTx
Trzeba zrozumieć, w jakich warunkach są ci ludzie. Na pewno padają ofiarą przemocy i są torturowani, dlatego nie powinniśmy wierzyć w żadne ich słowa, w tym słowa Romana Protasiewicza, ponieważ są oni zmuszani do tego, by tak mówić - przyznała Tichanouska, która sama była ofiarą białoruskiej represji.
Zobacz także: Amerykańscy żołnierze wtargnęli do fabryki. Skandal dyplomatyczny w Bułgarii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIyfTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
mom
2 miesiące temu
Nie trzeba go torturować. Dobrowolnie włożył mundur obcej armii. a właściwie oddziału najemniczego finansowanego bezpośrednio lub pośrednio przez przestępcza organizację UPA-UNSO. ( Tak, szanowni Rodacy UPA nadal istnieje i czuje się dobrze na Ukrainie ) I zabijał, lub mógł zabijać. Za morderstwo w Białorusi jest kara śmierci. Będzie chciał przeżyć, powie wszystko. Nawet go nie trzeba namawiać. Wbrew pierwszemu wrażeniu, przekazanie go do Donbasu gwarantuje mu życie. I może jest tak "dogadany". Niestety to przykład bohatera-celebryty, który istnieje dzięki sieci, więc się fotografował i publikował swoje zdjęcia.
bukowel
2 miesiące temu
Nikt nie pyta i nikt nie informuje kim byl i jakie stanowisko w tzw. rezimie Lukaszenki zajmowal TATUS tego "opocjonozisty" .Jak na Bialorusi nie znaja metod przesluchania to zapraszamy lotnisko w Szymanach nie takich przyjmowalo za rzadow Kwasniewskiego i Milera i tu maja lepszych specjalistow do wydobywania informacji od terorystow.Prosimy o info o tatusiu i jego planach.
jestem za
2 miesiące temu
Skończy jak Nicolae Ceaușescu
bErIyfTT
Powiem
2 miesiące temu
jedno pomyślcie chwilę zanim coś napiszecie bo nikt z WAS nie znalazł się na miejscu tego chłopaka i prawdopodobnie nigdy nie znajdzie i nie ma zielonego pojęcie jakby się zachował w takiej sytuacji - ja również... Łatwo jest wypisywać bzdury i potępiać siedząc w wygodnym fotelu i sącząc browar...
Ciota
2 miesiące temu
teraz wszystkich podkabluje.
XXI wiek
2 miesiące temu
jakże trudno uwierzyć w to co rzeczywiście ma miejsce z tym młodym człowiekiem. Wypuśćcie go z tego aresztu bo od gadania nikt jeszcze nikomu nic nie zrobił.
jack
2 miesiące temu
Do szkoły podstawowej przychodzi prezydent Łukaszenko. Pozwala dzieciom na zadawanie pytań. Zgłasza się mały Borys. - Ja mam trzy pytania. Po pierwsze: jak się pan czuje po wygraniu wyborów, które pan sfałszował? Po drugie: czy nie uważa pan, że zakazanie białoruskiej flagi na Białorusi to paranoja? Po trzecie: czy to prawda, że chce pan przekazać władzę siedmioletniemu synkowi? Łulkaszenka zaczął się namyślać, gdy wtem zadzwonił dzwonek. Po przerwie dzieci wróciły do klasy, usiadły, Kola podniósł rękę. - Ja mam pięć pytań do pana prezydenta. Po pierwsze: jak się pan czuje po wygraniu wyborów, które pan sfałszował? Po drugie: czy nie uważa pan, że zakazanie białoruskiej flagi na Białorusi to paranoja? Po trzecie: czy to prawda, że chce pan przekazać władzę siedmioletniemu synkowi? Po czwarte: dlaczego dzwonek na przerwę zadzwonił dwadzieścia minut wcześniej? I po piąte: co się stało z małym Borysem?
-?-
2 miesiące temu
Może niech nasze władze napiszą co ten Raman nawiwijał w Ługańsku razem z Azowem że Łukaszenka zaprosił tych ze zbuntowanej Republiki i może go im wydać za "zbrodnie przeciw ludzkości"które on niby popełniał.?
fakty
2 miesiące temu
Aktywista to brzmi źle
Warszawiak
2 miesiące temu
Jedno jest 100% pewne - już nigdy nie opuści więzienia. Inaczej wyszłoby jak go do tego zmusili.
bolo
2 miesiące temu
niby opozycja , która żyje za pieniądze z Unii , a jak złapią to już są osrani i mówią tak aby im było dobrze ze strachu
Asd
2 miesiące temu
Czoło pokaleczone wolę się nie domyślać co mu zakładano na glowe
ciekawy
2 miesiące temu
protasiewcz to żużlowiec a ten to pratasiwicz jakie państwo tacy pseudo pis-macy i tu i tu brak rzetelności
bErIyfTL
gosc
2 miesiące temu
to jest oczywiste że to pod przymusem było.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić