Nigdy nie wkładaj tych produktów do lodówki. To absolutnie zabronione

86

Wkładając produkty do lodówki, nie zawsze zwracamy uwagę czy na pewno muszą być w niej przechowywane. Lista produktów, które nigdy nie powinny się w niej znaleźć może zaskoczyć, wielu Polaków popełnia te błędy.

Nigdy nie wkładaj tych produktów do lodówki. To absolutnie zabronione
Wkładanie niektórych produktów do lodówki to duży błąd (Getty Images, Bloomberg)

Każdy wie, że produkty takie jak mleko, kurczak czy jaja są przechowywane w lodówce. Niestety, wielu z nas popełnia błędy i do naszej lodówki zazwyczaj trafiają produkty, które nigdy nie powinny się w niej znaleźć.

W lodówce nie powinny się znaleźć przede wszystkim większość owoców i warzyw. Nie wkładajmy zatem arbuz, dynię, cebulę, ziemniak, jabłko, banany, czosnek lub awokado. Nie warto też przechowywać niektórych sosów pikantnych (np. tabasco) oraz słodkich kremów jak Nutella.

W chłodziarce nie można też trzymać keczupu. Poza lodówką trzymajny też oliwę z oliwek, zioła i przyprawy czy zamknięte puszki z tuńczykiem. Niektóre produkty po umieszczeniu w chłodziarce tracą swoje cenne własności, smak lub po prostu się niszczą. Zdziwić może ketchup, który po otwarciu nie powinien się tam znaleźć ze względu na zawarte w nim pomidory. Ocet w zupełności wystarczy do zakonserwowania produktu. To samo tyczy się korniszonów.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić