Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Nikt nie widział tego statku od 1944 roku. Udało im się dokonać niemożliwego

4
Podziel się:

USS Johnston to najgłębiej zatopiony wrak, o jakim wiadomo. Nie był widziany od 1944 roku, czyli od momentu, gdy osiadł na dno. Trójka zapaleńców postanowiła oddać cześć załodze, która zginęła na pokładzie, schodząc na dno 6,5 km, by zobaczyć i opisać wrak.

Nikt nie widział tego statku od 1944 roku. Udało im się dokonać niemożliwego
USS Johnston to najgłębiej zatopiony znany nam wrak. (Twitter.com)

Najgłębiej zatopiony znany nam wrak znajduje się na dnie Morza Filipińskiego i dzieli go od powierzchni wody 6,5 km. To USS Johnston, niszczyciel marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych z czasów II wojny światowej. Został zatopiony przez japońską marynarkę wojenną 25 października 1944 roku podczas bitwy pod Samar.

Jego lokalizacja jest od dawna znana, ale po raz pierwszy załoga była w stanie sfilmować całe miejsce wraku. Dzięki nagraniom udało się zrobić też plan statku.

Wyzwania podjęła się firma Caladan Oceanic, która specjalizuje się w takich wyprawach. Założycielem Caladan Oceanic jest Victor Vescovo, były dowódca marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Pasję ma nietypową - odwiedzanie najtrudniej dostępnych miejsc na świecie. Jako pierwsza osoba w historii znalazł się na najwyższych szczytach wszystkich kontynentów, zdobył oba bieguny i dna wszystkich oceanów. Niedawno osiągną kolejny cel - ukończenie najgłębszego w historii nurkowania wrakowego.

Cały proces odbywał się w dwóch ośmiogodzinnych odcinkach rozbitych na dwa dni. Trzech śmiałków, którzy zdecydowali się zejść ponad 6,5 km pod wodę było ciągle monitorowanych przez specjalne urządzenia

Zobacz także: Niemiecki wrak u brzegów Norwegii. Niezwykłe zdjęcia niszczyciela Z2 Georg Thiele
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
hhhhh
rok temu
ciekawe, że nikt nie ma planów tego historycznego statku tylko trzeba nurkować na 6,5 km i pokazywać jakieś resztki, a gdzie te plany. Durnota
Hoha
rok temu
Fajnie że znaleźli i oddali im część . Tylko po co te wszystkie okręty niszczyciele jak by człowieke nie miał zapędòw do wojny i zabijania to nie trzeba by było budować okręty i nie było tyle śmierci na świecie . Czemu te chłopy zginęli ? Bo uczestniczyli w wojnie .
Janusz
rok temu
Kiedy opiszą zatopiony statek PiS?
Patryk
rok temu
Jeśli niszczyciel to raczej okręt a nie statek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić