Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Nostradamus przewidział koronawirusa? Co mówi przepowiednia?

73

Czy Nostradamus przewidział pandemię koronawirusa, która rozpocznie się w 2019 roku w Chinach, a w 2020 obejmie już cały świat? Czy z jego przepowiedni można wyczytać informacje na temat COVID-19?

Nostradamus przewidział koronawirusa? Co mówi przepowiednia?
Czy Nostradamus przewidział pandemię koronawirusa? (Wikipedia)

Nostradamus. Czy pisał o koronawirusie w swojej przepowiedni?

Zwolennicy przepowiedni XVI-wiecznego aptekarza i mistyka z Francji uważają, że przewidział on wiele zdarzeń z historii. Twierdzą, że Nostradamus przepowiedział m.in. wielki pożar Londynu w 1666 roku, śmierć króla Francji Henryka II w 1559, zabójstwo Johna F. Kennedy'ego w 1963 czy wybuch II wojny światowej w 1939 roku.

Czy Nostradamus przewidział też koronawirusa?

Jego zwolennicy twierdzą oczywiście, że tak. Opierając się na zbiorze tajemniczych czterowierszy Nostradamusa, które tak naprawdę nie zawierają żadnych konkretów, snują własne interpretacje słów francuskiego mistyka. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Nostradamus przewidział praktycznie wszystko - wystarczy odpowiednio "odczytać" jego przepowiednie. Każdy może przecież wyczytać to, co chce.

Koronawirus 2020. Co mówi przepowiednia Nostradamusa?

Na stronie CuriousCosmos.com pojawiły się informacje, że Nostradamus przewidział trzęsienie ziemi w Ameryce Północnej w 2020 roku czy katastrofę geologiczną. Niektórzy przekonują też, że przepowiedział koronawirusa. Jak pisze express.co.uk, wiele osób uważa, że ​​kryzys zdrowotny spowodowany przez koronawirusa został przepowiedziany prawie 500 lat temu.

Podkreślamy jednak - nie ma żadnych dowodów na to, że Nostradamus przewidział pandemię koronawirusa. Jego pisma można interpretować na różne sposoby. W przepowiedni XVI-wiecznego mistyka nie ma żadnych konkretnych informacji na temat pandemii w 2020 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić