Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Nożownik z Torunia sterroryzował kobietę. Jego plan legł w gruzach

3

Jak informują toruńscy policjanci, udało się zatrzymać mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu z nożem w ręku napadł na swoją ofiarę. 40-latek chciał ukraść sterroryzowanej kobiecie pieniądze. Próba legła w gruzach, bo napadnięta nie miała przy sobie gotówki, a jej konto w banku było puste.

Nożownik z Torunia sterroryzował kobietę. Jego plan legł w gruzach
Policjanci z Torunia błyskawicznie zatrzymali nożownika (Policja, Policja)

Do ataku nożownika w Toruniu doszło w miniony piątek (14.06), około godziny 5:00. Uzbrojony w nóż mężczyzna sterroryzował 19-letnią ofiarę, która przechodziła w okolicach toruńskiego marketu.

Czego chciał napastnik? Policjanci informują, że 40-latek planował dokonać rozboju. Chciał okraść swoją ofiarę, jednak jego plan okazał się nietrafiony. Kobieta nie miała gotówki i środków na koncie w banku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obława na nożownika z Wrocławia. Policja publikuje film
Z treści zgłoszenia wynikało, że napastnik wyciągnął nóż w stronę kobiety i zażądał od niej pieniędzy. Gdy okazało się, że 19-latka nie ma przy sobie gotówki, przestępca zmusił ją, by podeszła z nim do najbliższego bankomatu. Na koncie również nie miała dostępnych środków. Wtedy sprawca napadu zdał sobie sprawę, że jego plan na wzbogacenie "legł w gruzach" i uciekł - informuje Sebastian Pypczyński z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policjanci zatrzymali niebezpiecznego nożownika

Funkcjonariusze już po kilku godzinach pracy ustalili, kim jest nożownik. Okazało się, że napastnikiem jest mieszkaniec toruńskiego Starego Miasta. Mężczyzna został zatrzymany dzień po zdarzeniu, w sobotę (15.06).

Policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów został mu przedstawiony zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża. Następnego dnia (16.06) sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, tymczasowo aresztował 40-latka na najbliższe 3 miesiące - przekazują toruńscy funkcjonariusze.

Za popełniony czyn mężczyźnie grozi bardzo surowa kara. Sąd może skazać go nawet na 20 lat pozbawienia wolności (nie mniej niż 3 lata).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić