O krok od tragedii. Mężczyzna wylądował na płocie

3

58-letni mężczyzna może mówić o dużym szczęściu. 20 lutego na jednej z ulic Starachowic (woj. świętokrzyskie) doszło do niebezpiecznej sytuacji, która została uwieczniona na nagraniu monitoringu. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą, wpadł w poślizg i z dużym impetem uderzył w ogrodzenie. Wypadek wyglądał dramatycznie.

O krok od tragedii. Mężczyzna wylądował na płocie
O krok od tragedii. Mężczyzna wylądował na płocie (Licencjodawca)

Do dużej tragedii mogło dojść w Starachowicach w województwie świętokrzyskim. 58-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Najpierw wjechał na chodnik po swojej prawej stronie. Potem auto przejechało na drugą stronę drogi i uderzyło w ogrodzenie.

Swoją podróż czarne audi zakończyło na dachu, zatrzymując się na terenie prywatnej posesji. W groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Zauważyć należy, że na posesji gdzie zatrzymał się dachujący samochód, na szczęście nie było nikogo. Siła uderzenia musiała być duża, gdyż z metalowego ogrodzenia zostały tylko fragmenty pogiętej blachy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"
Kierowca wszedł z auta o własnych siłach, został przebadany na miejscu, nie wymagał hospitalizacji - opowiadali starachowiccy strażacy, cytowani przez Echo Dnia.

Jak poinformował oficer prasowy starachowickiej policji Paweł Kusiak, w ostatnim czasie była to już czwarta taka sytuacja w tym regionie.

Przypominamy, że każdy kierujący oprócz przestrzegania przepisów i zasad ruchu drogowego powinien dostosować technikę jazdy do aktualnie panujących warunków na drodze - czytamy na stronie policji.

Niebezpiecznie w regionie

Kilka dni temu w Starachowicach policjanci zauważyli osobowe suzuki, z którego przez okno wystawał długi przedmiot. Kierowca tłumaczył się tym, że musiał przewieść element aluminiowy, a miał do dyspozycji tylko taki pojazd. 40-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Innego dnia policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykonał manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. Mundurowi na mężczyznę nałożyli mandat karny w wysokości 1000 złotych, a do jego konta zostało doliczone 10 punktów karnych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić