aktualizacja 

Obraziła głowę państwa. Poniesie za to karę?

14

Wielu już zabrało głos w sprawie Strajku Kobiet, nie zabrakło oczywiście poruszających wpisów celebrytów. Małgorzata Rozenek-Majdan jednak usunęła zdjęcie z ostrymi słowami skierowanymi do Andrzeja Dudy. A mówiła, że "nie ma siły na konwenanse".

Obraziła głowę państwa. Poniesie za to karę?
Małgorzata Rozenek-Majdan. (ONS)

Napięta sytuacja w kraju udzieliła się już chyba wszystkim. Wyrok TK poruszył Polaków, głos w sprawie zabrali również celebryci, którzy, jak w przypadku innych mniej lub bardziej ważnych spraw, swoim zdaniem podzielili się w social mediach.

Nie mogło zabraknąć również kilku słów od Małgorzaty Rozenek-Majdan. Gwiazda zamieściła na Instagramie ostry wpis, w którym już na samym początku zaznaczyła, że "nie ma siły na konwenanse".

Padły ostre słowa skierowane w stronę głowy państwa. Na zdjęciu zamieszczonym przez gwiazdę programu "Projekt Lady" widniał napis:

Jarosławie Kaczyński - jedyna c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda.

Jak się okazuje, konwenanse jednak mają znaczenie. Zdjęcie z Instagrama już zniknęło. Co na to Małgorzata Rozenek-Majdan?

Przyjdzie czas to wyjaśnię. Serio, teraz nie mogę - tłumaczyła fanom na Instagramie w odpowiedzi na liczne pytania o usunięty wpis.

Wpis faktycznie wywołał wielkie poruszenie. Choć nie zbrakło poklasku, nie brakowało również ostrych słów. Oburzeni byli nie tylko "obrońcy życia", wyborcy PiS czy Konfederacji, ale i ci, którzy zauważyli, że tak ostre słowa kierowane w stronę głowy państwa są po prostu nie na miejscu. A sama Rozenek-Majdan zaznaczyła w usuniętym poście:

I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d***.

Warto wspomnieć, że publiczne obrażanie głowy państwa podlega karze. Można za to doczekać się nawet pozbawienia wolności do 3 lat. Mówi o tym art. 135 § 2. Kodeksu Karnego.

Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Zobacz także: Małgorzata Rozenek-Majdan: "Zawsze miałam bardzo dobre stawki instagramowe"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić