o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

"To był dom grozy". Ksiądz z Poznania miał znęcać się nad wychowankami

134
Podziel się

W czwartek do poznańskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza. Duchowny był dyrektorem ośrodka dla młodzieży w Poznaniu. Miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad wychowankami.

"To był dom grozy". Ksiądz z Poznania miał znęcać się nad wychowankami
(Facebook.com)
bEhggszp

29 października do prokuratury wniesiono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza. Według byłych podopiecznych w domu młodzieży w Poznaniu latami dochodziło do nadużyć, wychowawcy stosowali wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną.

Monika i Arkadiusz byli wychowankami ośrodka. W czwartek opowiedzieli, co przeszli w domu młodzieży i jak bardzo traumatyczne wydarzenia dają o sobie znać do dzisiaj.

bEhggszr
Przyszliśmy tutaj domagać się sprawiedliwości. Nasza historia jest wzorem, w jaki sposób nie powinno się traktować dzieci z domów dziecka. To wieloletnie cierpienie, którego doznawaliśmy ze strony księdza nie powinno mieć miejsca. Zniszczył nasze dzieciństwo i nasza przyszłość. Nie pozwolimy, by inne dzieci z domów dziecka przechodziły przez takie okrucieństwa - bicie, poniżanie, homofobia, gnębienie psychiczne. Ta lista jest długa a nas wielu - mówił Arkadiusz.

Twierdzą, że w domu młodzieży byli poniżani i bici. Wielokrotnie na kilka dni, a nawet tygodni, zamykano ich w izolatce. Oprócz tego im grożono i bito. Często dochodziło do przemocy psychicznej. Ponadto dzieci miały być wysyłane na ulice, aby żebrać, a pieniądze trafiały do kasy ośrodka.

"To był dom grozy"

Właściwie można powiedzieć, że to był dom grozy, w którym działy się okropne wydarzenia. Monika i Arkadiusz to młodzi ludzie, którzy kilka lat spędzili w tym domu grozy - mówił Krzysztof Śmieszek przed prokuraturą.
bEhggszx

Koszmar dzieci miał trwać latami. W zawiadomieniu jest mowa o okresie między 2009-2015 rokiem. Oskarżany przez byłych wychowanków ksiądz nie pracuje już na swoim stanowisku. Został przeniesiony do parafii w Gdańsku, gdzie jest proboszczem. Sprawę nagłośnił poseł Krzysztof Śmiszek z Lewicy oraz Katarzyna Ueberhan.

Zobacz także: Strajki w Warszawie. Ksiądz pozdrowił grupę broniącą kościoła
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhggszS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(134)
wojtek
7 miesięcy temu
Takie sprawy powinny być nagłaśniane. Matka znęca się nad dzieckiem i sprawe zamiata się pod dywan
okropność
8 miesięcy temu
Jeśli Śmiszek wstawił się za tymi dziećmi, to już ogromnie w to wierzę, niech sam powie ile on ma na sumieniu. Ale tego nie pamięta.
jaś
8 miesięcy temu
to jakaś lipa,gdyby to się działo 60 lat wstecz to może
bEhggszT
Brawo!
8 miesięcy temu
Brawo dzieciaki! Walczcie o swoje. Nikt Wam psychiki nie naprawi po tym co przeszliście, ale przynajmniej może uda się ukarać psycholi, którzy się nad Wami pastwili. Trzymam kciuki za te odważne dzieci. Od zawsze wiadomo, że w domach dziecka i ośrodkach wychowawczych dzieją się złe rzeczy. Dzieci się boją mówić. Znacie kogoś, kto był w domu dziecka i się na to skarżył? Dziwne, prawda? A w dorosłym życiu, wychowanek takich instytucji, jak już się ktoś otworzy, to opowiada straszne rzeczy, że aż ciarki przechodzą. Co do księży - to samo zło. Nie powinno się w ogóle dopuszczać do kontaktu z dziećmi żadnego księdza! Zakaz zbliżania się do dzieci i koniec. Za dużo przypadków znęcania się, wykorzystywania i wyzyskiwania przez duchownych osób nieletnich.
rico
8 miesięcy temu
2009-2015 rokiem,cudowne odzyskanie pamięci :) No i teraz walka o odszkodowania,bowiem tu o darmową kaskę chodzi :)
Artek
8 miesięcy temu
Kolejny, cudowny POwrót pamięci..
~MO
8 miesięcy temu
W życiu nie widziałem, żeby polskie dziecko żebrało. To jakiś kant.
Rychu
8 miesięcy temu
Przecież to był poprawczak dla młodocianych przestępców
POLAK
8 miesięcy temu
Lewica był taka dobra , uczyła indoktrynacji i też biła a teraz taka święta
Richard
8 miesięcy temu
ŚmieszekKrzysia. Natychmiast uwierzyłem!To taki szlachetny i uczciwy obrońca uciśnionych!
Stary czowiek
8 miesięcy temu
Moja babcia opowiadala mi ze ok roku 1935 ksiadz prowadzący lekcje religi w szkole tak bil chlopca trzymajac za ucho uderzal o sciane korytarza ze chlopcu poszla krew z ucha i zmarł. Przewinieniem jegk bylo ze pociagnal kolezanke za warkocz na przerwie. Ksieza nie powinni miec poza kosciolem kntaktu z dzicmi. Rozdzial kosciola od panstwa i zewanie konkordatu. Ksieza powinni placic sobie sami skladki, zus skork zdzieraja z nas za każdą posługę. To my z podatkow ich utzymujemy 40 tys paslzytow w czarnych sykienkach na naszych plecach. DOŚĆ TRZEBA TO SKOŃCZYĆ. Kler odszedl daleko od boga to wladza i kasa.
Gość
8 miesięcy temu
Zdecydowanie miał kwalifikacje na kapelana więziennego. Kolejny zmarnowany talent na parafii. Dzieciaki są wielkie i odważne- brawo.
ibi
8 miesięcy temu
Tak było zawsze. Mój ojciec ,nieżyjący od 30 lat był w domu dziecka prowadzonym przez zakonnice w Krakowie. Nie mówił o tym okresie. Raz pod wpływem wzburzenia powiedział że różańce zakonnicom służą do bicia sierot do krwi.Do kościoła nie chodził był dobrym ,szlachetnym człowiekiem. Nigdy nie pozostał obojętny na nieszczęście innych.
bEhggszL
bacikiem ich
8 miesięcy temu
Powinni rozwiazac osrodki wychowawcze i domy dziecka prowadzone przez ksiezy a malolatow wywalic na ulice.Ona ich wychowa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić