aktualizacja 

Odwołano lot z Okęcia. Pasażerowie dowiedzieli się dopiero na lotnisku

102

Lot z Warszawy do Barcelony miał się odbyć 26 czerwca o 16:15. W ostatniej chwili został odwołany. Pasażerowie dowiedzieli się o tym dopiero na Okęciu przy odprawie bagażu.

Odwołano lot z Okęcia. Pasażerowie dowiedzieli się dopiero na lotnisku
Lot do Barcelony odwołano w ostatniej chwili (Wikipedia)

Lot miał się odbyć w niedzielę o 16:15. Pasażerowie nie otrzymali żadnej informacji o odwołaniu lub ewentualnym opóźnieniu. Dopiero kiedy podeszli do odprawy bagażowej okazało się, że nigdzie polecą - przekazuje Polsat News.

Lot anulowano w ostatniej chwili

Pasażerowie są tą sytuacją wzburzeni. Niektórzy przyjechali spoza Warszawy. Nie otrzymali także żadnych alternatywnych propozycji. Nową podróż muszą organizować sami.

Dowiedzieliśmy się podczas odprawy bagażu i byliśmy zdumieni, bo akurat mój kolega wymaga asysty i w centrum informacyjnym zamówiliśmy asystę, wchodząc do hali odlotów. Na tablicy lot również nie był odwołany, po czym podeszliśmy ponownie do stanowiska i poinformowano nas, że lot jest definitywnie anulowany - wytłumaczył jeden z pasażerów. 

W sobotę na lotnisku w Barcelonie odwołano z kolei lot do Warszawy. Podróżujący również dowiedzieli się o tym w ostatniej chwili. Loty są odwoływane w całej Europie, a na lotniskach panuje chaos. Przyczyną są strajki pracowników lotnisk i brak personelu. Podczas pandemii zredukowane zostały etaty na lotniskach w całej Europie.

Na londyńskim lotnisku Heathrow pasażerowie czekali godzinami na odbiór bagażu. W lipcu zacznie się strajk linii British Airways. Niemieckie linie lotnicze Eurowings odwołują co dziesiąty lot, a pozostałe połączenia są mocno opóźnione.

W Hiszpanii i Portugalii będą strajkować pracownicy Ryanaira. Domagają się wypłaty dodatkowych świadczeń za wakacje i okres świąteczny. Wcześniejsze zostały powstrzymane przez pandemię COVID-19. W Hiszpanii strajk zapowiedziano od piątku 24 czerwca do soboty 2 lipca.

Zobacz także: Ukraina zwycięży w powietrzu? "Rosjanie nie będą mieli czym latać"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić