Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Karolina Woźniak
|

Nie wierzyli własnym oczom. Ogniste tornado nawiedziło Kalifornię

3
Podziel się

15 sierpnia National Weather Service wydał ostrzeżenie przed tornadem, które może być wywołane pożarem. Zjawisko wywołało chaos na północ od Reno.

Nie wierzyli własnym oczom. Ogniste tornado nawiedziło Kalifornię
Rzadkie zjawisko nawiedziło Kalifornię (Twitter.com, @golfemojiguy)
bFdTEfGZ

Meteorolodzy nazwali to zjawisko "firenado". National Weather Service poinformowało, że powstało ono z chmury pirokumulonimbus, której źródłem był pożar. Meteorolog Haley Brink w rozmowie z CNN wyjaśnił, że powstanie ognistego tornada jest następstwem "pożarów i wiatrów wypływowych o prędkości przekraczającej 60 km/h".

Ognisty wir w Kalifornii

Meteorolog Dawn Johnson wyjaśnił, że "to nie jest typowe tornado, które po czasie znika". W rozmowie z The New York Times wyjaśnił, że badanie terenu, który został zniszczony, jest znacznie trudniejsze. "Wszystko jest bardziej skomplikowane" - dodał.

bFdTEfHb

Ostrzeżenie wydane przez National Weather Service przed ognistym wirem było pierwszym w historii. Wcześniej nigdy nie było takiej potrzeby. Mieszkańcy hrabstwa Lassen w Kalifornii zostali poinformowani o ognistym wirze. Mieli trzymać się z daleka od Sierra Valley. Niektórzy dostali nakaz ewakuacji.

bFdTEfHh

W piątek w Loyalton wybuchł pożar. Obszar, który został zajęty przez płomienie, liczy 8 tys. metrów kwadratowych. Wszystko przez wysoką temperaturę i panującą suszę. Do takich sytuacji może dochodzić częściej - wszystko przez kryzys klimatyczny i dynamicznie zmieniający się klimat.

Zobacz także: Zobacz także: Podwodne tornado. Zobacz nagranie z morskiego dna
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTEfHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
tak
rok temu
spokojnie to tylko usa testuje nową broń. Teraz już wiecie po co pan musk wysyła tyle satelit w przestrzeń ( ogniste tornada, pioruny z jasnego nieba ). Myślę, że właśnie 3 wojna rozegra się o przestrzeń nad nami, a obecna korona to tylko testowanie ludzi na wypadek ogólnoświatowego konfliktu( broń chemiczna )
Temida
rok temu
Jest to kara Boża za wywłaszczenie Indian z ziem ojców, wybicie stad bizonów stanowiących źródło pożywienia i za wyniszczenie fizyczne tysięcy Indian wielusetkilometrowymi obowiązkowymi marszami.
zaczyna się
rok temu
Znaki czasów, żyjemy w czasach ostatecznych ! Tego będzie więcej,
bFdTEfHD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić