"Okłamują nas". Mocny komentarz znanego jezuity

117

Kampania wyborcza trwa w najlepsze, a im bliżej wyborów, tym bardziej przybiera na sile. Banery i plakaty z wizerunkami polityków rozprzestrzeniają się w centrach miast i wsi, zachęcając do wyboru widocznego na nich kandydata. Na istotny szczegół kampanii zwrócił uwagę popularny w sieci jezuita o. Grzegorz Kramer. Słowa duchownego odbiły się szerokim echem.

"Okłamują nas". Mocny komentarz znanego jezuity
Znany duchowny powiedział to o politykach (Facebook, Twitter)

Banery z twarzami kandydatów i kandydatek każdej ze stron politycznej areny krzyczą do nas z płotów, witryn czy powierzchni reklamowych.

Wciskają się w każdy element wolnej, publicznej przestrzeni nachalnie przypominając, jak wiele zależeć będzie od decyzji obywateli już za kilka tygodni, 15 października.

I choć sądząc po hasłach czy deklaracjach, każdy z polityków obiecuje, że zmieni kraj i życie jego obywateli na lepsze, często już na etapie kampanii widać, że są to jedynie czcze deklaracje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Widać to choćby na przykładzie kampanii w Rzeszowie, gdzie przed kilkoma dniami zrobiło się głośno o banerach reklamujących kandydatów PiS.

Plakaty z wizerunkami kandydatów zawisły tam w nielegalnych miejscach, między innymi przy ścieżce rowerowej, przy moście Narutowicza oraz na skrzyżowaniu ulic Wierzbowej i Podwisłocze.

Ale nie trzeba bardzo interesować się polityką by w wielu przypadkach, patrząc na twarze uwiecznione na plakatach zauważyć, jak dalece odbiegają one od naturalnego wyglądu prezentowanych na nich osób.

Politycy chcąc zdobyć sympatię wyborców w nadchodzących wyborach, uciekają się do pomocy grafików i programów poprawiających wygląd.

W swoim najnowszym wpisie na portalu X (dawniej Twitter) zwraca na to uwagę ks. Grzegorz Kramer. Znany jezuita i były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu wprost pyta o zaufanie wobec polityków.

Jak wierzyć ludziom, którzy nawet na plakatach reklamujących siebie samych, okłamują nas w banalnej sprawie, jaką jest ich wygląd? - zastanawia się duchowny nawiązując do poprawiania swojego wyglądu na plakatach.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić