Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA. Okręty wojenne na Morzu Południowochińskim. Jednoznaczny sygnał dla Chin

214
Podziel się

Stosunki między Stanami Zjednoczonymi i Chinami nadal są napięte. Mimo tego Waszyngton podjął decyzję o wysłaniu amerykańskich żołnierzy na Morze Południowochińskie. Ujawniono, co będą tam robić. Pomysł może wzbudzić sprzeciw Chińczyków.

USA. Okręty wojenne na Morzu Południowochińskim. Jednoznaczny sygnał dla Chin
W ostatnich miesiącach Donald Trump regularnie kwestionował wiarygodność rządu Chin (Getty Images, Pool)
bCNyCoTF

Żołnierze formacji operacyjnej Carrier Strike Groups oraz sił lotniczych Ameryki będą odbywać ćwiczenia wojskowe. Według ustaleń "Newsweek USA" wykorzystają do nich dwa lotniskowce USA Navy oraz okręty USS Nimitz i USS Ronald Reagan.

Zgodnie z planem ćwiczenia odbędą się na Morzu Południowochińskim oraz Morzu Filipińskim. Przedstawiciele marynarki wojennej USA zdecydowali się jednak nie ujawniać dokładnej lokalizacji żołnierzy.

bCNyCoTH

Stany Zjednoczone wysyłają żołnierzy na Morze Południowochińskie

Kontradmirał George M. Wikoff wyjawił, dlaczego ćwiczenia będą prowadzone w bliskim sąsiedztwie Chin. Jak uzasadnił, w ten sposób Stany Zjednoczone chcą zademonstrować sojusznikom, że są zainteresowani zapewnianiem im bezpieczeństwa.

(Naszym – przyp. red.) celem jest wysłanie jednoznacznego sygnału naszym partnerom i sojusznikom, że jesteśmy zaangażowani w zapewnienie regionowi bezpieczeństwa i stabilności – wyjaśnił George M. Wikoff w wywiadzie dla "The Wall Street Journal".

Zobacz też: Napięcie w Himalajach. Chińskie ćwiczenia wojskowe

Na początku lipca żołnierze Chin brali udział w ćwiczeniach na tym samym terenie. Jednak spotkało się to z krytyką międzynarodowej społeczności. Powodem była bliskość Wysp Paracelskich, o które komunistyczny rząd toczy spory z innymi państwami.

bCNyCoTN

Chińczyków skrytykowali między innymi Amerykanie. Waszyngton oskarżył rząd Chin o podsycanie napięć w regionie i destabilizacje Morza Południowochińskiego. "Newsweek" podaje, że teraz prawdopodobnie sytuacja się odwróci, a takie same zarzuty usłyszą przedstawiciele władz Stanów Zjednoczonych.

bCNyCoUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(214)
gosc
miesiąc temu
"Według ustaleń "Newsweek USA" wykorzystają do nich dwa lotniskowce USA Navy oraz okręty USS Nimitz i USS Ronald Reagan." Masło maślane... Nimitz i Reagan to są właśnie te dwa lotniskowce. Żeby coś pisać, trzeba choć odrobinę rozumieć o czym się pisze, Pani Ewelino.
Kasia
miesiąc temu
Hiny powinny zrobić ćwiczenia w zatoce Meksykańskiej. Ciekawe jaka byłaby reakcja.
mat
miesiąc temu
Trump rozpoczął ćwiczenia na morzu Południowochińskim , bo obiecał Adrianowi , że USA w obronie Polski będą zabezpieczać flankę wschodnią !!!
bCNyCoUj
mario
miesiąc temu
Ameryka pilnie potrzebuj nowej wojny!
Tchórze
miesiąc temu
Żandarm Światowy - Szatany Zjednoczone nie mogą przeboleć że nie mogą zbombardować takich państw jak Chiny, Rosja, Indie, Pakistan, a nawet Korei Północnej i wyżywają się na słabych i praktycznie bezbronnych państewkach żeby się dowartościować jakie to z nich mocarstwo
Najnowsze komentarze (214)
Valago de Sco
3 tyg. temu
Zespol okretow wojennych zlozony z dwoch lotniskowcow> musi miec ochrone w postaci conajmniej :: 2 niszczyciele , dwie , trzy fregaty rakietowe , trzy korwety , jeden okret klasy krazownik , okret podwodny, tralowiec , okret bez klasy szpital , magazyn. To wydatek 5mln dolarow dziennie.
Wa-wa
4 tyg. temu
Amerykanie mogą tylko się prężyć. Chiny dysponują rakietami potrafiącymi zniszczyć każdy lotniskowiec. Rakieta po osiągnięciu górnych warstw atmosfery lecąc niemal pionowo uderza w cel. Wówczas blamaż USA na całej linii i wielkie straty finansowe. Straszyć to żydo-amerykanie mogą Polaków, a nie Chiny :(
Wa-wa
4 tyg. temu
Amerykanie mogą tylko się prężyć. Chiny dysponują rakietami potrafiącymi zniszczyć każdy lotniskowiec. Rakieta po osiągnięciu górnych warstw atmosfery lecąc niemal pionowo uderza w cel. Wówczas blamaż USA na całej linii i wielkie straty finansowe. Straszyć to żydo-amerykanie mogą Polaków, a nie Chiny :(
STRACH
4 tyg. temu
POSŁUCHAJCIE JACKOWSKIEGO O WOJNIE JESZCZE TEGO ROKU, JAK MYŚLICIE PO CO WOJSKO AMERYKAŃSKIE W POLSCE , PO CO DUDA BYŁ W AMERYCE , PO CO TEN KORONA WIRUS , PLANUJĄ NAM WOJNE?
nocka
4 tyg. temu
30 % ludzkości to różnej maści psycho zaburzeni, na skali od narcyzmu, przez socjopatologię do psychopatii. Ci najczęściej mają tzw parcie na władzę. Gdy już tam są, łgają że dla bezpieczeństwa pozostałych 70 % będą rozgrywać te chore gierki powstałe w ich chorych mózgach. Jedyne wyjscie dla nas zdrowych, żeby spokojnie żyć, to rozpocząć akcję #psychiatrically examined politician, można w skrócie #pep. Bez badania nie ma startowania na żadne stanowisko państwowe i po problemie. Albo sami nie podejdą, albo ich wyeliminuje.
faja 43
miesiąc temu
Rosja cicho siedzi bo sama ma chrapkę na Arktykę .
pawel
miesiąc temu
spoko , tylko jeden kraj użył broni atomowej przeciwko bezbronnej ludności +++
teo
miesiąc temu
sankcje TU NIE POMOGĄ : wojenka ..na horyzoncie;-( oczywiscie w obronie ;-)demokracji i interesów małych... krajów;-))))
bCNyCoUb
TOJA
miesiąc temu
Może mi ktoś pomóc w obliczeniach- ile takie cztery okręty "wyprodukują" odpadów nuklearnych zanim tam dopłyną i wrócą? A nie można tak drogą dyplomatyczną a nie straszeniem? Sam sobie odpowiem na to drugie- właśnie tak przebiegały rozmowy w czasie tzw. zimnej wojny, czyli ciągłe groźby.
U S A
miesiąc temu
czeka los cesarstwa rzymskiego ! :A kto U S A o to prosił ? oni nic nie rozumieją że te metody już nie działają , pora pomyśleć co dalej z U S A będzie?
Trzaskowiak
miesiąc temu
Znakomicie zachowują się Amerykanie, tak trzymać i pokazać kto rządzi.
Fred
miesiąc temu
wystarczy jeden wirusik pseudo grypy co jak to na początku mówił blondi i z lotniskowców uciekną żołnierze jak to już raz było.
GTO
miesiąc temu
Czy ktoś chce, czy nie chce Chiny i USA to dwa najpotężniejsze kraje na ziemi. Wiemy nie od dziś, że takie podejście najsilniejzych państw nie wróży niczego dobrego. Wiemy to bardzo dobrze bo przez nasze państwo wojny przetaczały się cyklicznie i bezpardonowo. Nie kłódźcie się Polacy bo wielu ludziom, którym polskość jest obca i niepotrzebna chcą takich kłótni. Wie ufajcie zagranicznym mediom, nie ufajcie fałszywie pojmowanej dobroci. Nie ufajcie nowym doktrynom, obietnicom, czy wizjom lepszego świata kolidującego z polską tradycją bo te najzwyczjniej w świecie tylko was dzielą i łudzą czymś czego w istocie rzeczy nie ma. Po czynach poznacie tych, których należy się wystrzegać i nie dawać im wiary.
iii
miesiąc temu
Polska powinba wyslac kapelanow do blogoslawienstw i modlitwy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić